Звідки беруться музейні історії та ідеї? Що саме розповісти про той чи інший експонат, як побудувати діалог з відвідувачами? Музейним програмам передує ціла низка досліджень: науковці вивчають музейні предмети, працюють з архівними документами та науковою літературою, а потім презентують результати цих досліджень на наукових конференціях і семінарах.

В останні дні травня в музеї відбулися чергові «Ханенківські читання» – конференція, що проводиться регулярно з 1999 р. об’єднує всіх, хто досліджує історію та колекції Музею Ханенків або споріднені теми. Цього року конференція була присвячена проблемам вивчення творів зарубіжного мистецтва в музеях України і включала понад 20 доповідей, підготованих науковцями Музею Ханенків, Інституту археології та Інституту сходознавства НАН України, Львівського національного університету ім. І.Франка, Метрополітен Музею, Музею історичних коштовностей, Одеського музею західного та східного мистецтва, Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури та інших установ. Дослідники обговорювали нові атрибуції музейних предметів та архівні дані, результати і перспективи техніко-технологічних досліджень творів мистецтва античного світу, класичного мистецтва Європи і Азії та ін. Перелік доповідей та презентацій можна скачати тут: Доповіді_Ханенківські читання 2016. Матеріали конференції планується протягом року видати окремим збірником.