“Голоси епох” 20 листопада!

На рубежі 19 та 20 століть уявою інтелектуалів і митців Європи володіла ідея Zeitgeist – “духу епохи”. Це поняття з німецкої філософії позначало неповторний смислочуттєвий код,  народжений з глибин культурної епохи і проявлений в усіх її видатних творіннях. Відголос Zeitgeist знаходимо і в Києві – в унікальному Домі Ханенків, тонкі архітектурні стилізації та розмаїті мистецькі синтези якого, за задумом його власників, Богдана і Варвари Ханенків, були покликані будити уяву і викликати до життя образи великих епох минулого.

Камерний концерт-екскурсія «Голоси епох» продовжує задум київських колекціонерів, утілюючи ідею Zeitgeist.  Якби картина могла виспівати себе, як би це звучало? Яку музику могли «чути» шедеври музейної колекції в часи їхнього створення або побутування?

Спільно з київським Ансамблем солістів «Благовість» (керівник – заслужена арстистка України Тетяна Кумановська) музейні куратори простежили і відновили історичні зв’язки художніх та музичних образів. До перлин зібрання старих європейських майстрів було дібрано близькі за часом, стилем та історичним контекстом музичні твори. У коментарях відомого історика мистецтва та у виконанні найкращих музикантів прекрасні епохи минулого – готика, Ренесанс, бароко, рококо – відкриються відразу у двох вимірах: візуальному та музичному. Це відновлення цілісної, живої тканини культури, нехай лише в окремих її фрагментах, зробить наше занурення в історію більш глибоким, об’ємним і нюансованим.

У програмі концерт-екскурсії: григоріанський хорал та іспанська сарсуела, твори Антоніо Сканделлі, Клаудіо Монтеверді, Джованні Батісти Перголезі, Орландо Лассо, Жана-Батіста Люллі, Сергія Рахманінова, Жюля Массне.

Пятниця, 20 листопада, 18:00

Тривалість програми близько 1,2 години.

Група слухачів формується за попереднім записом: 235-32-90

Вартість 1 квитка – 150 грн