Друзі, в музейній крамниці вже з’явилося нове музейне видання:

Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків
Путівник
Західноєвропейське  мистецтво
Автор: Олена Живкова
Київ. Фамільна друкарня HUSS. 2016.

Дивна річ, коли ми вперше відкриваємо книгу, то спочатку роздивляємось картинки, а відвідуючи музей або виставку, одразу ж беремося до читання кураторських коментарів. Ймовірно, це щось дитяче: найцікавіше хочеться пізнати одразу й усіма способами, доступними тут і зараз.

Наш путівник це і є книга для найбільш цікавих: картинки плюс тут таки,  поряд, коментарі, що пояснюють трохи більше, ніж ти побачив. Саме так зазвичай впорядковані гіди по світових музеях.

В Україні таких книг майже немає: чи то написати ще не встигли, чи то грошей на видання у наших мізерних музейних бюджетах як завжди не вистачило. Але Музею Ханенків вдалося. Можливо тому, що для путівника по експозиції європейського мистецтва європейський формат ближче, або тому, що останній гід по цій унікальній колекції було видано ще у позаминулі радянські часи. А може й тому, що запитань у наших глядачів завжди набагато більше, ніж у тих, хто мандрує музеями, пов’язаними із  рідним мистецтвом, або вітчизняною історією, які нам краще  відомі ще зі школи.

Для кого ж ця книга?
Для друзів (якщо вони приїхали до тебе здалеку, а ти не знаєш, чим би таки вразити їх у самісіньке серце в нашій столиці).
Для закоханих (якщо не вистачає слів, а тут про все здатна розповісти історія Орфея і Еврідіки, або портрет дами із гвоздикою в руці, чи то італійська любовна чаша «Красуня Вероніка»).
Для розумних батьків розумних дітей (якщо їм хочеться посперечатися про те, що було раніше шоколадний батончик або шоколадний напій, чи про те, що таке МАРИНА – дівчаче ім’я чи пейзаж).
Для дуже амбітних і дуже успішних (якщо вони вже зрозуміли, що із собою всього не забереш, а імена Богдана та Варвари Ханенків, та історія їхньої колекції   житимуть вічно).
Для радикальних патріотів (аби вони не забували, що наша культурна спадщина це не тільки Примаченко, Мурашко і Бойчук, але також Босх, Рубенс і Сурбаран).
Для знавців (якщо вони вже підозрюють, що чогось ще недоосягнули).
І взагалі для усіх тих, хто любить відкривати нове і ностальгувати за старим, хто вже здогадався, що сьогоднішній авангард завтра стане надбанням музею, і великої різниці між мистецтвом учора і мистецтвом завтра насправді немає, а є лише давня істина: ars longa, vita brevis (життя коротке – мистецтво вічне), і треба встигнути ним насолодитися.
ОЖ

Путіники доступні в касах музею
Вартість: 150 грн