ВІН ХОТІВ ВРЯТУВАТИ СОБОР. Микола Макаренко: розстріляна легенда.
Лекція та кінопоказ
22 квітня, 16:00

В межах проекту «Музей Ханенків: імена» та виставки «Микола Макаренко – перший директор» відбудеться лекція дослідниці історії музею Катерини Чуєвої та показ фільму з унікальними кадрами кінохроніки 1930-х років «Памяти павших домов» (1988 рік).

«Він єдиний відмовився підписати акт про знесення Михайлівського Золотоверхого собору – і цим підписав собі смертний вирок» – найчастіше чуємо, коли йдеться про легендарного українського археолога Миколу Макаренка, розстріляного у 1938 році після кількох арештів і заслання у далекому Томську.

Його ім’я викреслили з історії на півстоліття – до реабілітації у 1989 році.
Де в історії нескореного вченого легенда, а де факти?
Які скарби він врятував для України?

Спеціальний гість зустрічі – режисерка фільму Ольга Самолевська. Вона однією з перших розповіла широкій аудиторії про внесок Миколи Макаренка у спробу порятунку Михайлівського Золотоверхого собору. Короткометражний фільм Ольги Самолевської містить унікальні кадри кінохроніки 1930-х років, а також інтерв’ю з київськими активістами та археологами, відтворюючи своєрідну атмосферу Києва кінця 1980-их.

Зустріч відбудеться у виставковому залі експозиції «Східна колекція» Музею Ханенків (Терещенківська, 17).

ВХІД ВІЛЬНИЙ