Кураторська екскурсія виставкою “Царство Флори” від Мар’яни Варчук
7 травня (неділя) о 14:00

Якій квітці судилося стати найбажанішою та найдорожчою для колекціонерів і водночас лихом для цілої країни? І невже жива квітка була подекуди дорожча за кілька її зображень?

Нині захопленням різноманітними квітами вже нікого не здивуєш. Чудо-рослини стали такими звичними  та повсюдними в епоху електрокарів і 3D принтерів, що про їхню популярність годі й говорити.  Та чи було це так 200, 300 або й 400 років тому? Якими тоді були квіти, хто і як їх вирощував? Музей Ханенків запрошує у свій власний давній світ рослин. Досконалі зображення квітів із нашої колекції повертають у часи шаленого замилування царством Флори, наділення особливим символічним значенням, а іноді – навіть потаємним змістом. Зображення пишних оберемків або окремих “портретів” квітів – натюрморти – увіковічили небачені досі, екзотичні або й просто красиві рослини. Досить раптова поява цього жанру, безперечно, була пов’язана із вибухом не просто наукового інтересу до ботаніки та садівництва, ба навіть пристрасті та манії в кінці 16 століття.

Чим же насправді були ці “віртуальні” букети для вузького кола поціновувачів? Чи бентежать квіти і зараз наші відчуття так само як і колись своїм ароматом, завжди вигадливою формою та вражаючим розмаїттям кольорів? Про це і не тільки ви дізнаєтеся вже у наступну неділю на авторській екскурсії Мар’яни Варчук “Пан Тюльпан, або Оманлива манія квітів”

Вартість: 25 грн + вхідний квиток на виставку (20 грн дорослі, 5 грн пенсіонери, школярам та студентам в неділю вхід безкоштовний)