1.12.2017 – 11.02.2018

Музей Ханенків презентує виставку найцінніших творів мистецтва Ірану 12 – 19 століть з колекцій 4 провідних музеїв України.

Смисловим фокусом проекту є засаднича для іранської культури ідея «харизми» – божественного дару містичної сили та найвищого щастя, яким були наділені царі Ірану з найдавніших епох. Харизма правителя була основою порядку й справедливості світоустрою. Зображення царя «у славі» та розмаїті її символи: Сонце та інші астральні знаки, лев, птахи, райський сад, відтворені у мистецтві ісламського Ірану, несли такий необхідний для людини в її щоденному існуванні життєствердний та обереговий сенс.

Другий план виставки – необорна харизма самого середньовічного Ірану для людей інших культур. Раритети книжкової та альбомної мініатюри, інкрустований золотом і сріблом художній метал, золототкані шовки, старовинні килими, люстрована кераміка, вибрані взірці зброї та вишивки впродовж майже тисячоліття зваблювали чужоземців неперевершеною елегантністю та оригінальністю художніх форм.
Кураторка виставки – Ганна Рудик, заступниця генерального директора Музею Ханенків.
Музеї-партнери проекту:
– Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків
– Одеський музей західного та східного мистецтва
– Національний музей історії України
– Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник
Організаційні партнери: Національний науково-дослідний реставраційний центр України, транспортна компанія «Кунсттранс-Київ».

Вартість вхідного квитка на виставку: 25 (дорослі), 13 (студенти), 6 (пенсіонери та школярі) грн

На касах музею доступний каталог виставкою. Вартість каталогу 195 грн.