Китайська цивілізація збагатила світову культурну скарбницю унікальними спорудами. Храми, палаци, пагоди, альтанки, тереми, галереї будувалися і оздоблювалися за особливими канонами: масивний, нерідко мармуровий, фундамент і легкі стіни, виразний схил даху, уподібнений вигнутим гілкам дерев… Дахи, ворота, мости прикрашалися зображеннями міфічних створінь, покликаними захистити від зла і подарувати благо господарям. Кольори архітектурного оздоблення, кількість колон, ширина залів і дворів вказували на соціальну ієрархію.
У традиційному китайському живописі спорудам було присвячено окремий жанр – архітектурний пейзаж, китайською цзє хуа (дослівно «малюнок світу»). Сама назва свідчить про важливість таких зображень ойкумени – картин доброзичливого залюдненого простору.

На виставці «Палац у горах» представлено близько трьох десятків сувоїв з фондів Музею Ханенків. Більшість з них написано китайськими художниками, послідовниками традиції класичного живопису на сувоях, у 19 столітті. Слід зазначити, що для китайської культури надзвичайно важливим є вшанування предків і попередників. У всі часи митці формували свою майстерність, копіюючи роботи знаменитих художників давнини, створюючи власні композиції на відомі сюжети.

Експоновані сувої були придбані подружжям французького дипломата в Китаї Андре Стефана Жаспара і Таїсії Павлівни Жаспар у Шанхаї в середині 20 століття. Після смерті чоловіка і переїзду до Києва, у 1959 році, Таїсія Павлівна передала значну частину цієї колекції до Київського музею західного і східного мистецтва, як тоді називався Музей Ханенків. Виставку доповнюють окремі твори вишуканого китайського декоративно-ужиткового мистецтва, які так само належать до музейної колекції.

Кураторка виставки – Марта Логвин, провідна наукова співробітниця Відділу мистецтва країн Сходу.

Вхідний квиток: 25 грн дорослі, 13 грн студенти, 12 грн пенсіонери та школяри.