До Дня музеїв відкриваємо виставку венеційського мистецтва “Венеція Найясніша. Venezia la Serenissima” спільно зі Львівською національною галереєю мистецтв імені Бориса Возницького в рамках проекту «Європейський вимір».

Географічне розташування Венеції між Сходом і Заходом, її славетна толерантність до іноземців, її одвічна боротьба зі стихією, прагнення до свободи, її державний устрій, що ґрунтувався на владі закону та повазі до особистості – усе це робить венеціанську культуру особливо близькою нам сьогоднішнім.

На виставці представлені твори різних видів мистецтва 16 – 19 століть, які були народжені у Венеції, а також ті, що виникли під її впливом: портретний та пейзажний живопис і графіка, зокрема, мініатюри Розальби Карр’єра, картини Франческо Ґварді, Бернардо Белотто, Ґаспаре Діціані, Франческо Фонтебассо, славетне венеціанське скло і майоліка, текстиль і унікальні вироби меблярів. Більшість творів із колекції Музею Ханенків демонструватимуться вперше, після завершення ґрунтовної реставрації та досліджень.

Також музей вперше презентуватиме проект за допомогою мобільного додатку Linzar: окрім коротких анотацій в експозиції, відвідувачі зможуть скористатися детальним електронним каталогом, доступ до якого буде відкрито у виставкових залах завдяки партнерській підтримці 3MR Studio. Реалізація цього проекту є особливо важливою з огляду на тему Дня музеїв 2018 року – «Гіперпідключені музеї: нові підходи, нові аудиторії» (Hyperconnected museums: New approaches, new publics).

Партнери виставки: 3MR Studio, Національний науково-дослідний реставраційний центр України, Бюро науково-технічної експертизи АРТ-ЛАБ, Кунсттранс-Київ, ПП «Світ рамок»

Куратор виставки: Олена Живкова

Графік роботи музею – з 10:30 до 17:30 (вхід до 17:00).