14 вересня 2018 року в рамках відкритого засідання Науково-методичного семінару з історії археології та мистецтвознавства України, що відбудеться у Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, доповідь «Марксизм-ленінізм і єгиптологія: погляд з Києва» виголосить учена-єгиптолог, старший науковий співробітник Інституту сходознавства імені А.Ю. Кримського НАН України | Інститут сходознавства імені Агатангела Кримського | кандидат історичних наук Олена Романова | Olena Romanova |.

Організатори заходу – Секція археології і давнього мистецтва ІСОМ України (Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв), Інститут археології НАН України | Інститут археології НАН України – Institute of Archaeology of the NASU |, Інститут сходознавства імені А.Ю. Кримського НАН України, Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків.

У своєму виступі Олена Романова розгляне, як розроблювалося вчення про рабовласницькі суспільства Стародавнього Єгипту та Стародавнього Сходу, що стало складником п’ятичленної формаційної теорії і як ця теорія впроваджувалася в академічну історичну науку, сферу освіти й музейництва, передовсім на теренах УСРР/УРСР. У доповіді йтиметься також про наслідки цього процесу для розвитку академічної єгиптології в Радянському Союзі та для формування уявлень радянського суспільства про Стародавній Єгипет.

Початок заходу – о 15.00 год. за адресою: м. Київ, вул. Терещенківська, 17 (виставковий зал експозиції «Східна колекція»).

Участь – безкоштовна.

Якщо маєте намір долучитися, обов’язково повідомте про це, будь ласка, організаторам – на скриньку: anna.pudovkina@gmail.com (Анна Яненко, координатор).