27 жовтня 2018 року — 25 листопада 2018 року

Посольство Австралії в Україні, Національний музей Австралії та Міністерство закордонних справ та торгівлі Австралії презентують інформаційну виставку, підготовану культурним центром Gab Titui.

Виставка є пересувною і має на меті ознайомити міжнародну спільноту з культурним надбанням корінних народів Австралії.

У водах Торресової протоки (Zenadh Kes) – на водному шляху, що відокремлює Австралію та Папуа Нову Гвінею, поблизу північної частини Австралійського материка, розташовано понад 200 невеликих островів. Самобутня культура мешканців островів у межах кожного острова чи навіть громади має свої особливості.

Оглядаючи експозицію, яка складається з 26 графічних панелей (фотопанно), відвідувачі матимуть змогу побачити карту і фото островів Торресової протоки, дізнатися про місію культурного центру Gab Titui, дізнатися більше про ритуальні маски і дістати інформацію про їхніх творців – представників корінного населення.

Виготовлення і носіння масок мешканцями островів є однією з найяскравіших традицій регіону, що продовжує жити й сьогодні. Вони виготовляються з панцирів морських черепах і вкриваються дивовижними візерунками, що наносяться загостреними каменями і мушлями за допомогою трафаретів.

Вірування мешканців островів не дозволяють їм з точністю відтворювати прадавні маски, оскільки вважається, що сучасні вироби можуть не стримати надприродних сил, які «живуть» у їхніх оригіналах. У давнину священні маски носили лише визнані чаклуни найвищого рангу, які мали здатність спілкуватися з предками духовного світу. З часом такі маски стали називатися Mawa.

Сьогодні деякі з ритуальних практик відновлюються, що супроводжували носіння масок у вигляді хореографічних постановок під час проведення заходів з популяризації культури мешканців островів. Майстри, виготовляючи маски за стародавніми техніками, відроджують духовний зв’язок із пращурами, а також відкривають давні ремесла й традиції світові.

Вхідний квиток: 27 грн дорослі, 15 грн студенти, 7 грн пенсіонери та школяри