НОВРУЗ – свято Весни у Музеї Ханенків

Новруз (перською мовою «Новий день») – свято Нового року та Весни у іранських і тюркських народів. Початок припадає на дні весняного рівнодення 20-21 березня. Нині ці свято відзначають близько 300 мільйонів людей у світі. З 2009 року Новруз входить до списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

Як святкують Новруз в «колисці» традиції – Ірані? Які універсальні смисли і ритуали свята, які об’єднують різні східні культури?

З 17 по 31 березня у виставковому залі азійської експозиції музею буде представлено головний символ Новрузу, обрядовий стіл «хафт сін», сузані та кераміку 19-20 століть. Кураторка інсталляції – пані Фарзане Ранджбар, культурна дипломатка Ірану. Вхід до зали вільний.

Відповідно до традиції відзначення Новрузу в Узбекистані, стіни зали буде оздоблено святковою вишивкою сузані з колекції музею. Також буде нагода побачити розписні тарелі, виготовлені майстрами Самарканду на початку 20 століття.

У суботу 30 березня о 15:00 запрошуємо зацікавлених в глибшому пізнанні великої традиції світі на публічну розмову з носіями традиції Новрузу. Поговоримо про родинні традиції свята у 20 та 21 століттях в Ірані, Азербайджані, Афганістані, Узбекистані. Які складові Новрузу збереглися, а що пішло з часом під тиском нових форм життя?

У неділю, 31 березня, о 12:00 Музей Ханенків та пані Фарзане Ранджбар запросять на свято Новрузу дітей та батьків. У програмі – міні-екскурсія залом, ігри та майстер-клас з традиційного іранського мистецтва оздоблення новорічних яєць!

Вартість участі 70 грн.

Реєстрація (044) 288-14-50 (телефон доступний в робочий час музею з 10:30 до 17:00).

У неділю, 31 березня, о 15:00 Антоніна Макаревич проведе екскурсію вихідного дня по Новрузу.

Вартість участі 35 грн

Також ви можете замовити індивідуальну екскурсію по Новрузу в зручный для вас час за номером  (044) 288-14-50 (телефон доступний в робочий час музею з 10:30 до 17:00). Вартість індивідуальної екскурсії можна переглянути ТУТ.

Куратори програми Антоніна Макаревич та Ганна Рудик.

Дякуємо за дружню співрацю Посольству Ісламської Республіки Іран в Україні.