Глядачі в музеї Ханенків завжди з особливим інтересом знайомляться з пам’ятками японського мистецтва, що займають окремий зал в експозиції «Східна колекція». Мініатюрні нецке, вишукані вироби з порцеляни, живопис і гравюра укійо-е, блискуча колекція гард самурайських мечів цуба – все це розкриває  світ такої знайомої і незнайомої  Країни Сонця, що сходить.

Однією з традицій Японії, що дійшла до нашого часу, є система літочислення, що бере початок у 8 столітті. Японці  вираховують роки, кожного разу починаючи з першого року правління  наступного імператора. Ера правління кожного імператора отримує певний девіз, який стає духовним символом життя нації, так  само, як і особа імператора.

Першого травня цього року світ облетіла звістка про настання нової ери японської історії. 85-літній імператор Акіхіто прийняв рішення передати престол своєму сину Нарухіто. Під час традиційної надто стриманої церемонії 126-тий наступник  трону Нарухіто отримав священні регалії імператорської влади: меч, дзеркало і дорогоцінну яшму, так звану тама, які за переказами богиня сонця Аматерасу вручила своїм потомкам – імператорам Японії.

Девіз нової ери Рейва складається з двох ієрогліфів, що означають «порядок і гармонія». В них знайшли яскраве вираження сподівання японців на благополуччя  і невпинний поступ країни на шляху до прогресу.