Чому посеред зали Середньовічного мистецтва стоятиме шатро?

Тема цьогорічного Дня музеїв від ICOM — «Музеї як культурні хаби. Майбутнє традиції». Ми вирішили розглянути її через нові партнерства музею зі спільнотами, які в інші способи досліджують, примножують і зберігають пам’ять.

«Середньовіччя. Living history» — програма, розроблена Музеєм Ханенків та подружжям історичних реконструкторів Катя Ляшенко (Katya Liashenko) з RoyalTailor та Serhii Hunkov з Woodanvil дасть змогу зануритися у минуле, відчути його на дотик, емоційно та фізично «вступити у сліди» людей минулих епох.

Протягом тижня у музейних залах будуть представлені предмети, відтворені за історичними джерелами та артефактами 14-16 століть. Музейні зали стануть місцем, де можна у буквальному сенсі торкнутися предметів побуту лицаря та дізнатися вражаючі достовірні подробиці лицарського життя.

Також ми запланували програму на цілий тиждень, тож обирайте події та приходьте до музею!

ПРОГРАМА

18 травня, СУБОТА, 10:30-17:30 (вхід до 17:00)
День відкритих дверей. Вхід до музею вільний!

18-19 травня у залах європейської частини музею – проект «Середньовіччя. Living history». Скористайтесь нагодою побачити (й помацати!) лицарське шатро 14 століття, зброю та обладунки, повне вбрання лицаря й дами 14-16 століть, їхнє ліжко та інші меблі того часу: стіл, стільці, скрині та ін., почути коментарі знавців та розв’язати завдання квесту «Шукачі. Середньовіччя».

19 травня, НЕДІЛЯ, 16:00
Зустріч-розмова із відомими українськими реконструкторами, провідними фахівцями з культури Середньовіччя Катериною Ляшенко та Сергієм Гуньковим. Реконструкція — це гра чи саме життя? Як стають історичними реконструкторами? Як воно, спати на ліжку 14 століття? Чи цікава реконструкторам колаборація з музеями?
Вартість участі: 110 грн.
Реєстрація: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfhGNQZH05SOUG4O4-fLfbRXP7ZSk_6_5DqKk9VyvpRlgTi8g/viewform?fbclid=IwAR2KBi4AJHHXB4DpMUdS7rwB5RKoWwp4kjXabfu6AAk0sciRGyLIjFGZ6C8

25 травня, СУБОТА, 17:00
Салон у Музеї. «Omnia mea mecum porto: комплект достойного рицаря». (Не)серйозна бесіда за келихом вина про середньовічний рицарський світ речей. Запрошені гості: Катерина Ляшенко та Сергій Гуньков.
Вартість: 150 грн.

26 травня, НЕДІЛЯ, 14:00
Зустріч-розмова з демонстрацією повного комплекту відтвореного костюму 14, 15 та 16 століть. Коментуватимуть демонстрацію історикиня моди, кравчиня-реконструкторка, засновниця майстерні Royal Tailor Катерина Ляшенко та провідна наукова співробітниця Музею Ханенків Олександра Ісайкова.
Вартість: 110 грн.

Для участі у тематичних заходах 19, 25 та 26 травня необхідна попередня реєстрація за телефоном (044) 235-32-90 (в робочий час музею з середи по неділю з 10:30 до 17:00)