До початку ХХІ століття датою заснування Музею Ханенків вважалося 23 червня 1919 року. Що стоїть за цією датою і чому її обрали за точку відліку? Які події цьому передували? Як це позначилося на подальшій долі музею? Де і чому перетинається історія й сьогодення?

МУЗЕЙ. СТОЛІТТЯ – перший історико-документальний виставковий проект Музею Ханенків, що розкриває долю музею та його колекції від переламного для країни 1919 року. Ключове місце у проекті належить архівним документам – безцінному, часто єдиному джерелу інформації про перебіг подій. Копітка робота з архівами дозволяє відмежувати міфи, верифікувати дані, але також додає запитань і змушує дослідників рухатися далі.

Серед родзинок виставки – оригінали архівних документів, зокрема, примірник заповіту Богдана Ханенка від 10 квітня 1917 року, та вибрані пам’ятки з фондів музею, що експонуватимуться вперше або після перерви у кілька десятків років.

Партнери проекту:
Інститут рукопису Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, Центральний державний архів вищих органів влади та управління України, Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г. С. Пшеничного.

Інформаційні партнери:
Левый Берег – LB.UA, Kyiv Daily