Колекція Богдана та Варвари Ханенків давала унікальну можливість «для изучения прекрасного и для поклонения красоте, чтобы потом в жизни понимать и любить красоту», як окреслив завдання музею сам Богдан Ханенко.

Однак 23 червня 1919 року – рівно століття тому – все змінилося. Радянська влада розглядала музеї як інструменти «просвіти мас», пропаганди та реалізації радянської імперської політики. Ще одним «винаходом» стало поповнення бюджету… шляхом продажу музейних цінностей за кордон.

Як пережив «комунізацію» Музей Ханенків і які наслідки вона мала? Хто захищав колекцію? Чи вдавалося перемогти систему? Про це говоритиме у своїй лекції генеральна директорка Музею Ханенків Катерина Чуєва.

Де: у просторі виставки «Музей. Століття»

Вхід за квитком на виставку: 40 грн дорослі, 20 грн студенти, 10 грн пенсіонери та школяри