22 жовтня

Бюро науково-технічної експертизи «АРТ-ЛАБ» та Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків запрошують музейних фахівців, мистецтвознавців / істориків мистецтва взяти участь у семінарі “Озброєне око. Технологічна експертиза творів мистецтва”, що відбудеться в рамках проекту “НА.МИ.СТ.О. – НАука. МИстецтво. СТудії. Освіта” #ЗаПідтримкиУКФ

Техніко-технологічні дослідження сьогодні є невід’ємною складовою атрибуції творів мистецтва. Комплексна технологічна експертиза включає дослідження оптичними і фізико-хімічними методами, що дозволяють визначати технологічні особливості творів, зокрема, творів живопису, наприклад, ідентифікувати пігментний склад і в’язиво фарбового шару та ґрунту тощо. Сукупність отриманих результатів, у свою чергу, дає можливість встановити час створення предмету і уточнити низку його атрибутивних даних.

Учасники семінару зможуть отримати базові теоретичні та практичні знання щодо сучасних методів техніко-технологічних досліджень, особливостей їх використання, переваг та слабких місць, а також інтерпретацій результатів та використання їх в атрибуції музейних предметів на прикладі творів європейського живопису з колекції Музею Ханенків.

Програмою передбачені лекції від фахівців Бюро науково-технічної експертизи “Арт-лаб” та Музею Ханенків, демонстрації застосування окремих методів, огляд виставки за матеріалами проекту, а також презентація посібника за матеріалами проекту. Учасники семінару отримають безкоштовний примірник посібника.

Участь у семінарі – виключно за попередньою реєстрацією: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScYdM9bkYBrvais3t_rW4hpGbp4HPLPllEMsGEESo8ZRCBkrw/viewform
Ваша реєстрація має бути підтверджена оркомітетом.

Просимо взяти до уваги, що витрати на відрядження – за рахунок сторони, що відряджає.