Вчора завершила свій земний життєвий шлях Віра Іллівна Виноградова. Перша директорка Музею Ханенків за незалежної України. Людина, яка віддала музею майже 25 років свого життя, своєї душі, свого безцінного керівничого досвіду. Яка у 1990-х роках фізично підняла музей з руїни, реанімувала та завершила проект реконструкції Дому Ханенків.  У середині 2000-х відкрила першу в історії музею розгорнуту постійну експозицію Азії.

Саме Віра Іллівна створила нинішній Музей Ханенків. Своєю енергією вона вдихнула нові сили у досвідчених працівників та запросила до музею нову генерацію мистецтвознавців, культурологів, істориків, філологів. Вони впровадили нові стандарти й практики наукової роботи, музейної освіти, соціальної турботи та комунікації, обліку, збереження та реставрації, фінансової справи та господарювання.

Як керівниця вона ретельно добирала фахівців, а потім давала їм свободу. Довіряла і всіляко підтримувала, захищала, просувала. Уміла почути і побачити суть у новому і незвичному. Відчувала гуманістичну місію музею серцем.

Мудра, відважна, гостра на язик, ласкава і щедра. Неможливо переоцінити значення особистості Віри Іллівни Виноградової в новій історії головного музею світового мистецтва в Україні. Неможливо представити жодну іншу людину на її місті.

Земля Вам пухом, дорога Віро Іллівно. Спіть спокійно. Ми, Ваші  колеги та учні, пам’ятатимемо Вас завжди.  Може, десь у інших світах, Ваша щира спрацьована душа зустріне душі Богдана та Варвари Ханенків, Миколи Макаренка, Сергія Гілярова та інших янголів музею.