Ви ж знаєте, що Інфанта нашого музею виявилася не пензля Веласкеса? Наше дослідження в рамках проєкту НА.МИ.СТ.О. показало, що навіть не авторства його затя Хуана дель Масо.

На виставці Art&Science ІІ ми розповідаємо про п’ять новітніх методів, які були застосовні при вивченні п’яти «піддослідних» картин з Музею Ханенків. Лише одна з них виявилася оригінальною.

Саме тому у фокусі цьогорічної виставки ART&SCIENCE – техніко-технологічні дослідження. Щороку з’являються новітні методи таких досліджень і нові прилади, які дозволяють все точніше аналізувати твори мистецтва, не завдаючи їм шкоди. Однак техніко-технологічна експертиза не може відповісти на всі запитання. Приміром, жоден прилад не назве ім’я автора картини. Дуже важко також відрізнити роботи відомого художника від творів, виконаних працівниками його майстерні, адже матеріали та технології у них найчастіше були однаковими. Найкращі результати дає саме комплексне дослідження – співпраця технологів і мистецтвознавців.

Музейним кураторам завжди неприємно «понижувати статус» найпопулярніших експонатів, особливо таких знакових як «Портрет інфанти Маргарити», але, перифразовуючи відому сентенцію, «Веласкес нам друг, але істина дорожча».

Відкриття 10 жовтня о 17:00

Вхід на виставку вільний!

Проєкт відбувся за підтримки Український культурний фонд #ЗаПідтримкиУКФ