Для дітей

Музейні дитячі програми розроблені з урахуванням віку та інтересів малюків. Компанією однолітків чи з батьками, їм завжди знайдеться чим зайнятись в оточенні творів мистецтва давніх епох. А наші музейні педагоги завжди готові розповісти, підтримати та повеселитись разом.

Абетка мистецтва


Мистецтво є одним із невичерпних резервуарів людського щастя. Що раніше людина відкриє для себе цей резервуар, навчиться брати з нього життєві сили, ідеї, радість – то краще.

Головна ціль програми – розбудити в дитині жвавий інтерес до мистецтва. Це можливо через близьке знайомство з автентичними пам’ятками з Європи та Азії різних історичних епох, із захопливими історіями та відомими лише музейникам секретами. Дружнє обговорення та веселі ігри просто в залах музею, а також вільна творча практика у музейній студії гарантують дитині яскраві враження та задоволення.

Тематика занять охоплює всі основні частини музею, фокусується на найбільш цінних та цікавих творах колекції. Заняття ведуть два досвічені музейні фахівці: педагог (керівник заняття) та асистент педагога.

abonement_abetka_side1


Вік: 6,5-8 років


Розмір групи: до 10 осіб


Кількість занять: 8


Час занять: двічі на місяць у суботу


Тривалість заняття: 90 хвилин


Вартість: 800 грн, до ціни входить вартість матеріалів.


Довідки та бронювання: (044) 288-14-50


Ведуча: Оксана Мусієнко, Ольга Гарькава

Світ музею


Музей – це реальність, сповнена найрозмаїтіших таємниць. І не лише для дітей. Однак лише дітям програма «Світ музею» привідкриє завісу над тим, чим жив Дім Ханенків сторіччя тому та з чого складається життя Музею Ханенків сьогодні, як відрізнити темперний живопис від олійного, а ксилографію від офорту, які дотепні ідеї породили шедеври скульптури різних епох та що важливого нам прагнуть розповісти орнаменти…

Програма спрямована, насамперед, на те, щоб зацікавити дитину музеєм як місцем зустрічі з дивовижними предметами, захопливими історіями, яскравими особистостями минулого та важливими гранями свого власного «я». Щоб навчити дитину помічати важливе, самостійно думати і висловлювати власні враження. Йдеться про набуття дитиною не лише мистецького, а й загальнокультурного багажу знань і вмінь. Гнучка діалогова методика та увага до особистості, ігропрактика та творчість, залучення різних каналів сприйняття інформації, поступове зростання інтенсивності – ось методичні засади, на яких грунтується програмний підхід.


Вік: 9-11 років


Розмір групи: до 10 осіб


Кількість занять: 8


Час занять: два рази на місяць, у неділю.


Тривалість заняття: 90 хвилин.


Вартість: 800 грн, до ціни входить вартість матеріалів.


Довідки та бронювання: (044) 288-14-50


Ведуча: Ольга Гарькава

Арт-студія “МуХа”


Працює на перетині класики і сучасності. Дослідження оригінальних ідей минулого – матеріалів і технік, художніх прийомів та ефектів – безпосередньо на кращих взірцях музейної колекції має продовженням затосування цих ідей на практиці, у вільній творчості учнів студії. Мозаїка та живопис тушшю, вітраж і розпис по тканині, монотипія й леттерінг, малювання пальцями та прийом «резерву» – ці та інші оригінальні художні практики європейського та азійського мистецтва стануть фокусами занять студії у найближчі сезони. Випробовуючи ці ідеї тут і сьогодні, діти створюють нові мистецькі форми, сповнені сучасного життєвого смислу.

Залежно від теми, заняття проходять у різних музейних локаціях: залах виставок та постійних експозицій, у спеціальних студійних приміщеннях та в музейному дворику.

abonement_final_side 1


Вік: 8-11 років.


Розмір групи: до 10 осіб


Кількість занять: 8


Час занять: щопершої та щотретьої суботи місяця з 11:00


Тривалість заняття: 90 хвилин


Вартість: 800 грн, до ціни входить вартість матеріалів.


Довідки та бронювання: (044) 288-14-50


Ведуча: Ольга Гарькава, Оксана Мусієнко

День народження у музеї


Пропонуємо відсвяткувати День народження із нашою театралізованою екскурсією “Цар мавп Сунь Укун, або Азійська мандрівка для справжніх одчайдухів”.

День народження – особливий день у житті. Провести котрий слід цілком по-особливому. Ось наприклад, якщо тобі виповнилося 8 або 9, чи, може всі 10 – тобі саме час зібрати кращих друзів і гайнути з ними в мандрівку світами середньовічної Азії. Бо якщо не зараз, то коли?

І, зустрівши самого Будду на величному лотосовому троні, з головою поринути у давню легенду, яка допоможе тобі без остраху зазирнути в коралові очі 300-літнього ченця-буддиста, відшукати в нетрях Піднебесної магічну «скриню снів» із чотирма видатними коштовностями давніх китайців, пізнати вищий смисл мусульманської арабески, а насамкінець уявити себе середньовічним самураєм, який споряджається до бою…

А принагідно – скласти теплу компанійку двом геть нетутешнім дивакам. Один з них – цар мавп Сунь Укун, «паливода і горлоріз», себто, вибачте, «Великий Герой, Рівний до Бога». Другий – приборкувач духів, мудрагель і добряга, буддист «до шпіку кісток» на ім’я Суаньцзян. Одвічна «солодка парочка» з китайських казок, головні герої знаменитої Пекінської Опери, нетерпляче чекають на знайомство з тобою й твоїми друзями. Тож давай уже, приходь!


Вік: 8-11 років


Розмір групи: до 10 осіб


Вартість: 500 грн на групу + вхідний квиток до експозиції


Довідки та бронювання: (044) 288-14-50

Квест “Шукачі в музеї”


Що таке «Шукачі»? Це сім нескладних запитань, які зроблять ваше знайомство з творами мистецтва активним та, навіть, азартним. Це гра на уважність і спостережливість, вміння помічати деталі та впізнавати символи. «Шукачі» – це наш ханенківський варіант суперпопулярної в світі музейної забави в форматі “полювання” – scavenger hunt.

Просто візьміть ігровий аркуш – і вперед на пошуки таємниць! Ми упевнені, що вам під силу їх розгадати!

Участь у грі за вхідним квитком на виставку. Будь ласка, зауважте, що кожної неділі вхід до музею Ханенків для школярів є безкоштовним.


Для дітей 6-12 років та їхніх батьків


Довідки та бронювання: (044) 288-14-50

Арт-неділі


Музейна абонементна програма для дітей 11-13 років, покликана зацікавити підлітків мистецтвом шляхом залучення їх до тематичних ігор, різних за змістом та форматом. На кожному занятті циклу учасники розглядатимуть одне з важливих питань мистецтва безпосередньо на прикладах музейних творів, а також виконуватимуть творчі та інтелектуальні завдання, змагаючись між собою або співпрацюючи у командах. У ході невимушеного спілкування та ігор діти вчитимуться осмислювати, описувати та аргументувати власні ідеї та враження, паралельно знайомлячись з історією традицій та стилів світового мистецтва. 

Khanenko_Kids_A6-1


Вік: 11-13 років.


Розмір групи: до 10 осіб


Кількість занять: 8


Час занять: раз на два тижні з 11:00 до 12:30


Тривалість заняття: 90 хвилин


Вартість: 800 грн


Довідки та бронювання: (044) 288-14-50


Ведуча: Катерина Дмитриєнко

Культурний декрет


Програма для батьків з дітьми з 0 до 3-х років. Батьки мають змогу познайомитись з новими виставками, доки діти граються поруч. Для додаткового комфорту екскурсія проходить в зачиненому музеї.

Ми пропонуємо:

– екскурсію на поточну експозицію
– дитячу ігрову зону в залі виставки (килим, іграшки)
– два пеленатора у гардеробах азійської та західноєвропейської експозиції музею
– вхід з візочками через арку в музейний двір
– паркування дитячих візочків у просторому дворі музею, що зачиняється на ключ
– зручне розташування музею: станції метро “Театральна” та “Льва Толстого” (для слінгомам/тат) та автобусні маршрути 5, 8, 9, 17, 24, 24А, 93Н, 114, 114А, 118 (для тих, хто пересувається з візочками)

Khanenkov_SMM_Cover_FB-MM_4


Для батьків з дільми з 0 до 3-х років


Розмір групи: 12 батьків + малюки


Вартість: 90 грн


Довідки та бронювання: Facebook-спільнота “Київ, дружній до батьків та малюків”

Програма для підлітків Litweek


Litweek — це курс творчого письма для тих, хто:

 – люблять читати і писати твори різних жанрів, шукають нові ідеї для творчості
 – прагнуть ближче познайомитися з музеєм, дізнатися секрети понад 20 експонатів
 – хочуть завести нові знайомства та навчитися «малювати» словами
 
Заняття наступної групи відбудуться під час осінніх канікул (28 жовтня – 3 листопада).
 
Про що це: літературна школа або курс творчого письма. Учасники створюють власні твори (есе, діалоги, описи, поезію і т.д.), обговорюють різні жанри, художні прийоми, зв’язуючи з музейними предметами, виконують цікаві вправи.
 

Для підлітків 12-14 років


Вартість: 350 грн (за весь курс), 70 грн – одне заняття.


Довідки та бронювання: (044) 235-32-90