Пропустити навігацію

Актуальні події

Концерт-екскурсія ."Голоси Різдва"

Екскурсія-концерт Музей Ханенків, вул. Терещенківська, 15 12 грудня, 18.00 Вартість квитків: 300 та 200 грн (у касах музею) Обов'язкова реєстрація: https://forms.office.com/r/mLkmedRTKJ або (044) 235 32 90 та (099) 667 49 06

читати далі..

До зимових свят 2021/2022 Музей Ханенків та ансамбль солістів «Благовість» приготували тематичну програму. В атмосферних залах історичного дому Ханенків прозвучать розмаїті західноєвропейські колядки та пісні, а також різдвяні духовні твори Кирила Стеценка і Миколи Леонтовича. Автентичне виконання старовинної музики а capella супроводжуватиме розповідь дослідниці Оксани Олійник про пов’язані з Різдвом твори музейної колекції, а також про європейські традиції різдвяних святкувань. Родзинкою «зимових Голосів» стане виконання ансамблістами «Благовісті» канту Святій Варварі на честь засновниці музею Варвари Ханенко та з нагоди Дня Святої Варвари (17 грудня), який традиційно відзначали у домі на Терещенківській, 15. Подаруйте собі вишукане Різдво. Дозвольте святковому настрою глибше торкнутися Вашого серця.

приховати
Картинка до карантину жінки у масках

Правила відвідування музею під час карантинних обмежень

У зв’язку з посиленням карантинних заходів у Музей Ханенків ви зможете завітати за наявності: ⁃ сертифікату про повну вакцинацію (паперового з мокрою печаткою лікарні чи у додатку Дія) ⁃ негативного ПЛР-тесту (дійсний 72 години) або експрес-тест на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2; ⁃ довідки про одужання від Covid-19 (дійсна 180 діб з моменту отримання позитивного ПЛР-тесту). Діти та групи дітей мають право знаходитися у музеї у супроводі вакцинованого дорослого/ї. Відвідувачі, які не нададуть один із зазначених документів, не зможуть відвідати музей. Дотримання маскового режиму для всіх є обов’язковим. Правила щодо наявності документів поширюються лише на повнолітніх.

читати далі..

📍 Графік роботи музею залишається незмінним: з середи по неділю, з 10:30 - 17:30 Безкоштовний день скасовано до поліпшення епідеміологічної ситуації у місті. Також нагадуємо, що у четвер, 4 листопада, – санітарний день. Музей працюватиме до 14:00. Усі нововведення відповідають статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України №1236 від 09.12.2020 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та протоколу № 40 позапланового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій ЛМР від 15.10.2021 р.

приховати
Кавер з елемонтом кольлрової графіки з зображенням птахів та рослин

Ранні пташки

Кожного суботнього ранку о 10:30! Екскурсія "Ранні пташки" — це найбюджетніший спосіб познайомитися з європейською експозицією музею.

читати далі..

Хтось не уявляє початок дня без ранкової кави, хтось – без фізичних вправ. А як щодо здійснення подорожі у часі та поглиблення знань у галузі мистецтва? Суботніми ранками будемо знайомитись з західноєвропейською експозицією! Увага! Після екскурсії впродовж усього дня Ви відчуватимете нестримний потяг до прекрасного. Запис: (044) 235-32-90, (099) 667-49-06 Вхід за квитком до музею (60 грн дорослі, 35 грн студенти, 25 грн школярі та студенти)

приховати
на фотографії фото екпонату поруч з його глиняною тактильною копією

Керамічні тактильні копії експонатів

В гончарній студії Sakhno Art виробили першу тактильну копію іранського кахля 14 століття. Вона буде встановлена у залі мистецтва ісламу в азійській експозиції музею. Усі охочі зможуть пізнати на дотик тактильні властивості кахлі. Особливо актуальним це буде під час екскурсій для незрячих та слабозорих людей, під час відвідування музею дітьми та й, скажемо відверто, хто ж не хотів доторкнутися до музейного предмету?

читати далі..

Керамічні тактильні копії експонатів з колекції музею, інформаційні таблички, дубльовані Шрифтом Брайля, а також мнемосхеми приміщень музею ми розмістимо на п’яти підставках. Також для проєкту «Тактильні копії шедеврів світового мистецтва та інші засоби доступності для Музею Ханенків» розробили інклюзивні музейні підставки. За це відповідав Олексій Нашивочніков – відомий архітектор і художник, автор проєктів станцій Київського метрополітену, президент Київської спілки нечуючих художників «Натхнення». Олексій намагався спроєктувати підставки, що стануть зручними в користуванні для усіх відвідувачів та відвідувачок музею, незалежно від їхніх фізіологічних особливостей. Вже зовсім скоро розпочнеться втілення ескізів в життя і ви зможете протестувати підставки у музейних залах! Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду Проєкт впроваджується за фінансової підтримки Zagoriy Foundation

приховати
Елемент гравюри з людьми на зеленому тлі

Виставка “Просвітництво: розум і почуття”

Протягом роботи виставки будуть проведені кураторські екскурсії, лекції, зустрічі-обговорення. Для самостійного огляду, окрім стандартних супровідних матеріалів, додатково запропоновані дитячий аудіогід, тематичні маршрути, відео про експонати, доступні безпосередньо на виставці через qr-коди. Кураторки проєкту: Олександра Ісайкова, провідна наукова співробітниця, дослідниця європейської графіки Людмила Кравченко, провідна наукова співробітниця, дослідниця європейської порцеляни

читати далі..

Чергова виставка музею, присвячена мистецтву 18-го століття, є спробою відмовитись від стереотипного погляду на добу Просвітництва виключно, як епоху розуму. Через звичку асоціювати Просвітництво з раціоналізмом, здоровим глуздом і прогресом, чуттєва складова епохи зазвичай випадає з поля зору. Поза тим, саме Просвітництво, після століть недовіри до людських відчуттів, проголосило цінність суб’єктивного переживання та особистого досвіду. Ідеєю виставки стало не протиставлення розуму почуттям, а демонстрація їхньої нерозривної єдності у світогляді епохи Просвітництва. 32 гравюри, 35 виробів з порцеляни, зразки текстилю, мініатюрний живопис, скульптура, вироби з китайської порцеляни, лаку і слонової кістки розмістяться у двох виставкових залах. З них значна кількість експонуватиметься вперше. Експозицію доповнять стародруки з фондів наукової бібліотеки музею – художні та наукові видання 18-го століття. Родзинкою виставки стануть мінерали та викопний амоніт віком 100 млн років, надані для експонування Геологічним музеєм при Інституті геології КНУ ім. Т.Г. Шевченка.

приховати
Кавер на помаранчевому тлі

Культурний декрет

Культурний декрет — це програма для батьків з дітьми до 3-х років. Ми стелимо килим, дістаємо іграшки та починаємо! Поки діти бавляться — батьки знайомляться з музеєм.

читати далі..

Реєстрація: https://forms.office.com/r/SSGp4Q9vgS Вартість: 120 грн

приховати
Рука над тактильною копією одного з експонатів музею

Проєкт "Тактильні копії шедеврів світового мистецтва та інші засоби доступності для Музею Ханенків"

Маємо втішну новину – проєкт "Тактильні копії шедеврів світового мистецтва та інші засоби доступності для Музею Ханенків" підтримали Український культурний фонд та Zagoriy Foundation!

читати далі..

Проєкт зробить експозицію музею доступнішою для незрячих та слабозорих людей. В його рамках ми виготовимо: ✔️ тактильні копії шедеврів азійського мистецтва ✔️ супровідні інформаційні таблички для тактильних копій ✔️ переносні тактильні копії експонатів для освітніх заходів для незрячих та слабозорих людей ✔️ мнемосхеми приміщень музею ✔️ підставки для розміщення стаціонарних тактильних копій та мнемосхем Всі продукти буде розроблено згідно зі стандартами Універсального Дизайну. Ми хочемо, щоб незрячі та слабозорі люди мали ширший і якісніший доступ до найціннішої колекції світового мистецтва в Україні! Розробкою займатимуться ПОГ "Ресурсний центр "Безбар'єрна Україна" та Олексій Нашивочніков. Втілюватимуть Sakhno Art. #ЗаПідтримкиУКФ Проєкт впроваджується за фінансової підтримки Zagoriy Foundation

приховати
Фото маленьких дівчат з квестом у руках

Квест для дітей азійською експозицією

Маємо довгоочікувану новину для шукачів музейних цікавинок!??‍♀️??‍♂️

читати далі..

Експонат-загадка вже чекає на тих, хто відшукає його в залах азійської експозиції. Правильні відповіді на 5 запитань квесту — підказки, які приведуть до таємничого експонату. Вартість квесту: 15 гривень. Запитуйте на касах музею!

приховати

Вакансії у музеї

Надсилайте резюме з поміткою про вакансію на khanenkomuseum@ukr.net

читати далі..

У музеї відкрито вакансії: 1. Завідувач або завідувачка віділу інженерно-технічного забезпечення. Оклад 8010 грн 2. Електромонтер або електромонтерка з ремонту та обслуговування електроустаткування 2 розряду. Оклад 2910 грн 3. Провідних бухгалтер або бухгалтерка. Оклад 4859 грн

приховати