Пропустити навігацію

Актуальні події

Науковиці схилені над графічним твором

Лекції до виставки «ART&SCIENCE ІІІ»

☝🏻 Реєструйтесь за посиланням: http://bit.ly/32vLdED

читати далі..

Спікерки — Олена Давидівна Шостак (завідувач відділу графіки Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків) та Олена Борисівна Андріанова (куратор проєкту «НА.МИ.СТО») — допоможуть цікаво та пізнавально провести час. ☝🏻 Кількість місць обмежена!

приховати
Кавер з чорно-білими світлинами музикантів

Концерт "Арабські казки" у музейному дворику

20 вересня о 17:00

читати далі..

Avaye Del представляють концерт близькосхідної музики, що відбудеться у музейному дворику. Виконавці: Світлана Максимова — уд Марсел Ізадпанах — вокал Богдан Бурбига — скрипка Мілад Кохпаяхзаде — думбек, ріг, даф Марина Чернявська — бандура Квитки у касі музею. Вартість 200 грн Бронь: (044) 235-32-90 На подію дійсні квитки на концерт, що відмінився через пандемію. Активізуйте своє місце у адміністраторки музею: (044) 235-32-90

приховати
Чорно-білі фото на червоному тлі

Концерт "Осінні мозаїки" у дворику

13 вересня о 17:00

читати далі..

Концерт "Осінні мозаїки" з імпровізаціями та авторськими композиціями Олександри Морозової пройде у музейному дворику серед дерев та мозаїк. Олександра Морозова — композиторка, піаністка, лауреатка міжнародних фортепіанних конкурсів. Квитки у касі музею. Вартість 200 грн Бронь: (044) 235-32-90 або у особистих повідомленнях сторінки Музею Ханенків. На подію дійсні квитки на концерт, що відмінився через пандемію. Активізуйте своє місце у адміністраторки музею: (044) 235-32-90

приховати
Кавер з мозаїкою з зображень картини Сурбрана та Вайсберга

Виставка "Матвій Вайсберг у Музеї Ханенків"

3 - 27 вересня 2020 року

На іранському листку зображено чоловіка з верблюдом та напис з назвою проєкту

Проєкт «Доступність музеїв для відвідувачів з інтелектуальними порушеннями»

Проєкт «Доступність музеїв для відвідувачів з інтелектуальними порушеннями» присвячено впровадженню ідеї та практики простої мови (як письмової, так і усної) у роботу українських музеїв. Його ініціювала Всеукраїнська громадська організація Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальнихпорушень спільно з партнерами: Музеєм Ханенків, Кременецьким краєзнавчим музеєм та Дубенським замком та підтримав Український культурний фонд.

читати далі..

Музей, зокрема український, усе частіше стає місцем, де людина знаходить соціальну підтримку. Музей прагне забезпечити рівний доступ до цінностей культури. Для людей з інтелектуальними порушеннями (з труднощами у читанні та розумінні текстів) музей стає доступним тоді, коли надає інформацію про себе легкозрозумілою / ясною / простою мовою. У багатьох країнах світу вміти висловити себе гранично ясно – суспільний обов’язок музею. Найпоширеніші англомовні терміни: easy-to-understand / clear/ plain language. В ході проєкту буде розроблено, протестовано та оприлюднено музейні продукти простою мовою (брошура «Я збираюся до музею», музейні буклети, екскурсія), підготовлено та поширено методичний посібник з простої мови для музеїв, проведено освітні заходи (семінари, конференція). Молоді люди з труднощами у читанні та розумінні протестують усі продукти проєкту. Більше 25 музеїв України зможуть узяти безпосередню участь в освітніх заходах проєкту восени. Усі музеї та інші культурні інституції зможуть отримати посібник з підготовки (чи перекладу) текстів простою мовою та з методики ведення екскурсій для людей з порушеннями розвитку інтелекту. Контактні особи проєкту: Надія Майорова, ВГО «Коаліція», заступниця директора: 067-659-29-36, vgo.coalition@gmail.com Ганна Рудик, Музей Ханенків, заступниця директора: 050-383-88-57, 044-235-52-69, anyarudyck@ukr.net Андрій Левчук, Кременецький краєзнавчий музей, директор: kremenec@gmail.com Леонід Кічатий, Державний історико-культурний заповідник м. Дубна, директор, zapovidnyk@meta.ua #ЗаПідтримкиУКФ

приховати
Живописний твір. На полотні зображені молодий юнак і жінка. Рука жінки на плечі в юнака, він тримає супутницю за руку.

Презентували повернену картину П’єра Гудро "Коханці або Блудний син з повією"

Картина П'єра Гудро (Pierre Gaudreaux; Paris, ca.1698 – Mannheim, 1731) "Коханці або Блудний син з повією" була вивезена під час нацистської окупації 1941-1943 років з Музею Ханенків та віднайдена у 2013 році на аукціоні "Дойл" (Doyle) у Нью-Йорку, США.

читати далі..

У січні 2013 р. аукціонний дім Дойл на своєму сайті заявив до продажу картину П'єра Гудро «Закоханий погляд» («Loving Glance»). Попри змінену назву, музейні науковці одразу впізнали у ній розшукуваний твір, і продаж було вчасно заблоковано. За інформацією аукціонного дому Дойл, у повоєнні роки ця картина вперше з’явилася у анонімній приватній колекції в Лондоні, з 1953 р. перебувала у власника зі штату Массачусетс, а станом на 2013 рік належала арт-дилеру у Нью-Йорку, який і заявив її до продажу на аукціоні. У квітні 2014 р. науковцям Музею Ханенків вдалося безпосередньо оглянути твір у Нью-Йорку, провести остаточну експертизу та домогтися початку судового розслідування ФБР. Зрештою справу, що тривала довгі п’ять років, було завершено на користь Музею Ханенків завдяки беззаперечним свідченням документів з музейного архіву. У березні 2020 р. полотно повернулося до Києва. Зараз у Музеї Ханенків триває виставка "Дар Василя Щавинського", в рамках якої і експонується повернена картина, адже вона надійшла до музею у 1925 році разом з іншими творами зібрання Василя Олександровича Щавинського (1868 – 1924) згідно із заповітом колекціонера. У 2018 році за рішенням Київської міської ради іменем Щавинського було названо вулицю у Деснянському районі столиці. Кураторка проєкту – Олена Живкова. За допомогу у справі повернення картини Музей Ханенків висловлює вдячність: Відділу переміщення, вивезення та повернення культурних цінностей Міністерства культури та інформаційної політики України Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Національної поліції України Службі зовнішньої розвідки України Постійному представництву України при ООН у Нью-Йорку ТОВ «KUNSTTRANS KIEV» Окрема подяка підприємцю Валерію Наумовичу Пустинському, коштом якого було здійснено огляд та експертизу картини у Нью-Йорку

приховати
Графічний портрет чоловіка з написом стартуємо по центру

Старт проєкту "НА.МИ.СТ.О.: (НАука. МИстецтво. СТудії. Освіта). Перлини графіки" за підтримки УКФ

Маємо прекрасні новини! Освітній проєкт "НА.МИ.СТ.О.: (НАука. МИстецтво. СТудії. Освіта). Перлини графіки" підтримав Український культурний фонд! Проєкт розроблений спеціально для мистецтвознавців і реставраторів. Він об'єднав студентів НАОМА, дослідників з Бюро науково-технічної експертизи "Арт-лаб" і науковців Музею Ханенків, для того, щоб разом розкрити всі таємниці офортів.

читати далі..

Ви дізнаєтеся про офорти все! Ми розкажемо: ✒️ що таке офорт ✒️ як сучасні прилади дозволяють встановити час створення паперу ✒️ які відмінності відбитків 17, 18 та 19 століть ✒️ як відрізнити підпис гравера від підпису автора композиції ✒️навіщо потрібен рисувальник ✒️ розповімо про технологічні методи дослідження Слідкуйте за хештегом #ПерлиниГрафіки у соціальних мережах!

приховати
Порцеляновий чоловічок на фірмовому червоному тлі з написом Відкриваємось

Музей відкрився! Правила відвідування

Працюємо за старим графіком з 10:30 до 17:30 (каси до 17:00) з середи по неділю. Що варто пам’ятати перед походом до музею?

читати далі..

📍 Будь ласка, вдягніть маску до того як ви увійшли до музею та не знімайте її уродовж усього часу перебування у музеї. Вдягнутою вважається та маска, що щільно прилягає до обличчя та закриває ніс і рот :) 📍 Дотримуйтеся дистанції у 1,5 метра 📍 Заради вашої безпеки музей може прийняти обмежену кількість відвідувачів. Візьміть до уваги, що може бути черга 📍 Дні відкритих дверей скасовуються до повного зняття карантинних обмежень 📍 Утримайтеся від походу, якщо маєте симптоми ГРВІ. На вході за допомогою безконтактного термометра обов'язково буде вимірюватися температура 📍 Екскурсії проводяться виключно за попереднім записом: (099) 667-49-06 📍 Доступні індивідуальні аудіогіди європейською експозицією для дітей та молоді та азійською – для дорослих 📍 Також для самостійного відвідування на касах у вільному доступі завжди у доступі квести музеєм Бережіть себе та до зустрічі у залах!

приховати

Вакансії у музеї

Надсилайте резюме з поміткою про вакансію на khanenkomuseum@ukr.net

читати далі..

У музеї відкрито вакансії: 1. Заступник генерального директора з науково-методичної роботи 2. Технік 1 категорії

приховати
Кавер з елемонтом кольлрової графіки з зображенням птахів та рослин

Ранні пташки

12 та 26 вересня о 10:30 Екскурсія "Ранні пташки" — це найбюджетніший спосіб познайомитися з європейською експозицією музею.

читати далі..

Хтось не уявляє початок дня без ранкової кави, хтось – без фізичних вправ. А як щодо здійснення подорожі у часі та поглиблення знань у галузі мистецтва? Суботніми ранками будемо знайомитись з західноєвропейською експозицією! Увага! Після екскурсії впродовж усього дня Ви відчуватимете нестримний потяг до прекрасного. Запис: (044) 235-32-90, 099-667-49-06 Вхід за квитком до музею (60 грн дорослі, 35 грн студенти, 25 грн школярі та студенти)

приховати