Пропустити навігацію

Актуальні події

Руїни з графічного твору Піранезі на охристому тлі

Кураторські екскурсії з Оленою Шостак виставкою "Меланхолія вічних споруд"

24 жовтня та 7 листопада о 14:00 Вартість екскурсії: 45 грн + вхідний квиток на виставку (80 грн для дорослих, 40 грн для студентів та 20 грн для школярів та пенсіонерів) Обов'язковий запис: (099) 667-49-06 або (044) 235-32-90 (телефони доступні у робочий час музею з середи по неділю з 10:30 до 17:00)

читати далі..

Проєкт присвячено 300-річчю від дня народження видатного графіка, архітектора та археолога Джованні Піранезі. Поговоримо про манеру зображення, з якою руїни у Піранезі набувають такого поетичного, глибокого та меланхолійного звучання та про вплив художника на колег з інших століть! Зверніть увагу: усі екскурсії проводяться для груп до 5 людей, тому запис обов'язковий. Вхід і перебування у музеї – лише у масках. Виставка триватиме до 13 грудня 2020 року

приховати

Квести виставкою «Меланхолія вічних споруд»

Вже на касах музею! Осінній меланхолійний настрій вам гарантовано 😂 Розвага підходить всім без винятку.

читати далі..

Запитуйте аркуші в музейних адміністраторів та адміністраторок. Відповідайте на запитання квесту і отримуйте музейний сувенір на згадку!

приховати
Замок з гравюри на блакитному тлі з назвою виставки

Меланхолія вічних споруд: до 300-річчя від дня народження Піранезі

Виставка триватиме з 3 жовтня до 13 грудня 2020 року. Вхідний квиток: 80 грн для дорослих, 40 грн для студентів та 20 грн для школярів та пенсіонерів. Виставку "Меланхолія вічних споруд" присвячено 300-річчю від дня народження видатного графіка, архітектора та археолога Джованні Баттіста Піранезі. В колекції Музею Ханенків зберігаються три першорядні офорти Піранезі, автентичність яких підтверджено нещодавніми техніко-технологічними дослідженнями.

читати далі..

Піранезі був першим художником, який надав зображенню руїн такого глибокого поетичного, меланхолійного звучання. Щоб підкреслити величність і монументальність античних споруд, художник використовував барокові композиційні прийоми: кутову перспективу, погляд знизу догори, розташування фігур людей так, щоб вони здавались меншими у порівнянні з величними спорудами минулого. На його думку античність перевершувала сучасність як своєю архітектурою, так і способом життя. Твори Піранезі справляли вплив на багатьох майстрів різних країн та епох. Його мотиви, перекладені мовою модерну, відчуваються й у рисунках славетного українського художника Георгія Нарбута. Особливе відчуття викликають пронизливі акварелі київських художників, виконані у 1944 році. Це вже руїни не давньої цивілізації, а наше місто, що так страшно постраждало у Другій світовій війні. Рисунки українських майстрів надані на виставку партнером Музею Ханенків – Національним художнім музеєм України (НХМУ). Щиро вдячні за підтримку проекту генеральній директорці НХМУ Юлії Литвинець та завідувачу відділу графіки НХМУ Данилу Нікітіну. Кураторка проєкту: Олена Шостак

приховати
Фото маленьких дівчат з квестом у руках

Квест для дітей азійською експозицією

Маємо довгоочікувану новину для шукачів музейних цікавинок!🕵🏻‍♀️🕵🏻‍♂️

читати далі..

Експонат-загадка вже чекає на тих, хто відшукає його в залах азійської експозиції. Правильні відповіді на 5 запитань квесту — підказки, які приведуть до таємничого експонату. Вартість квесту: 15 гривень. Запитуйте на касах музею!

приховати
На іранському листку зображено чоловіка з верблюдом та напис з назвою проєкту

Проєкт «Доступність музеїв для відвідувачів з інтелектуальними порушеннями»

Проєкт «Доступність музеїв для відвідувачів з інтелектуальними порушеннями» присвячено впровадженню ідеї та практики простої мови (як письмової, так і усної) у роботу українських музеїв. Його ініціювала Всеукраїнська громадська організація Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальнихпорушень спільно з партнерами: Музеєм Ханенків, Кременецьким краєзнавчим музеєм та Дубенським замком та підтримав Український культурний фонд.

читати далі..

Музей, зокрема український, усе частіше стає місцем, де людина знаходить соціальну підтримку. Музей прагне забезпечити рівний доступ до цінностей культури. Для людей з інтелектуальними порушеннями (з труднощами у читанні та розумінні текстів) музей стає доступним тоді, коли надає інформацію про себе легкозрозумілою / ясною / простою мовою. У багатьох країнах світу вміти висловити себе гранично ясно – суспільний обов’язок музею. Найпоширеніші англомовні терміни: easy-to-understand / clear/ plain language. В ході проєкту буде розроблено, протестовано та оприлюднено музейні продукти простою мовою (брошура «Я збираюся до музею», музейні буклети, екскурсія), підготовлено та поширено методичний посібник з простої мови для музеїв, проведено освітні заходи (семінари, конференція). Молоді люди з труднощами у читанні та розумінні протестують усі продукти проєкту. Більше 25 музеїв України зможуть узяти безпосередню участь в освітніх заходах проєкту восени. Усі музеї та інші культурні інституції зможуть отримати посібник з підготовки (чи перекладу) текстів простою мовою та з методики ведення екскурсій для людей з порушеннями розвитку інтелекту. Контактні особи проєкту: Надія Майорова, ВГО «Коаліція», заступниця директора: 067-659-29-36, vgo.coalition@gmail.com Ганна Рудик, Музей Ханенків, заступниця директора: 050-383-88-57, 044-235-52-69, anyarudyck@ukr.net Андрій Левчук, Кременецький краєзнавчий музей, директор: kremenec@gmail.com Леонід Кічатий, Державний історико-культурний заповідник м. Дубна, директор, zapovidnyk@meta.ua #ЗаПідтримкиУКФ

приховати
Живописний твір. На полотні зображені молодий юнак і жінка. Рука жінки на плечі в юнака, він тримає супутницю за руку.

Презентували повернену картину П’єра Гудро "Коханці або Блудний син з повією"

Картина П'єра Гудро (Pierre Gaudreaux; Paris, ca.1698 – Mannheim, 1731) "Коханці або Блудний син з повією" була вивезена під час нацистської окупації 1941-1943 років з Музею Ханенків та віднайдена у 2013 році на аукціоні "Дойл" (Doyle) у Нью-Йорку, США.

читати далі..

У січні 2013 р. аукціонний дім Дойл на своєму сайті заявив до продажу картину П'єра Гудро «Закоханий погляд» («Loving Glance»). Попри змінену назву, музейні науковці одразу впізнали у ній розшукуваний твір, і продаж було вчасно заблоковано. За інформацією аукціонного дому Дойл, у повоєнні роки ця картина вперше з’явилася у анонімній приватній колекції в Лондоні, з 1953 р. перебувала у власника зі штату Массачусетс, а станом на 2013 рік належала арт-дилеру у Нью-Йорку, який і заявив її до продажу на аукціоні. У квітні 2014 р. науковцям Музею Ханенків вдалося безпосередньо оглянути твір у Нью-Йорку, провести остаточну експертизу та домогтися початку судового розслідування ФБР. Зрештою справу, що тривала довгі п’ять років, було завершено на користь Музею Ханенків завдяки беззаперечним свідченням документів з музейного архіву. У березні 2020 р. полотно повернулося до Києва. Зараз у Музеї Ханенків триває виставка "Дар Василя Щавинського", в рамках якої і експонується повернена картина, адже вона надійшла до музею у 1925 році разом з іншими творами зібрання Василя Олександровича Щавинського (1868 – 1924) згідно із заповітом колекціонера. У 2018 році за рішенням Київської міської ради іменем Щавинського було названо вулицю у Деснянському районі столиці. Кураторка проєкту – Олена Живкова. За допомогу у справі повернення картини Музей Ханенків висловлює вдячність: Відділу переміщення, вивезення та повернення культурних цінностей Міністерства культури та інформаційної політики України Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Національної поліції України Службі зовнішньої розвідки України Постійному представництву України при ООН у Нью-Йорку ТОВ «KUNSTTRANS KIEV» Окрема подяка підприємцю Валерію Наумовичу Пустинському, коштом якого було здійснено огляд та експертизу картини у Нью-Йорку

приховати
Порцеляновий чоловічок на фірмовому червоному тлі з написом Відкриваємось

Правила відвідування музею під час карантинних обмежень

Працюємо за старим графіком з 10:30 до 17:30 (каси до 17:00) з середи по неділю. Що варто пам’ятати перед походом до музею?

читати далі..

📍 Будь ласка, вдягніть маску до того як ви увійшли до музею та не знімайте її уродовж усього часу перебування у музеї. Вдягнутою вважається та маска, що щільно прилягає до обличчя та закриває ніс і рот :) 📍 Дотримуйтеся дистанції у 1,5 метра 📍 Заради вашої безпеки музей може прийняти обмежену кількість відвідувачів. Візьміть до уваги, що може бути черга 📍 Дні відкритих дверей скасовуються до повного зняття карантинних обмежень 📍 Утримайтеся від походу, якщо маєте симптоми ГРВІ. На вході за допомогою безконтактного термометра обов'язково буде вимірюватися температура 📍 Екскурсії проводяться виключно за попереднім записом: (099) 667-49-06 📍 Доступні індивідуальні аудіогіди європейською експозицією для дітей та молоді та азійською – для дорослих 📍 Також для самостійного відвідування на касах у вільному доступі завжди у доступі квести музеєм Бережіть себе та до зустрічі у залах!

приховати

Вакансії у музеї

Надсилайте резюме з поміткою про вакансію на khanenkomuseum@ukr.net

читати далі..

У музеї відкрито вакансії: 1. Завідувач віллілу інженерно-технічного забезпечення. Оклад 6675 грн 00 коп

приховати
Кавер з елемонтом кольлрової графіки з зображенням птахів та рослин

Ранні пташки

10 та 24 жовтня о 10:30 Екскурсія "Ранні пташки" — це найбюджетніший спосіб познайомитися з європейською експозицією музею.

читати далі..

Хтось не уявляє початок дня без ранкової кави, хтось – без фізичних вправ. А як щодо здійснення подорожі у часі та поглиблення знань у галузі мистецтва? Суботніми ранками будемо знайомитись з західноєвропейською експозицією! Увага! Після екскурсії впродовж усього дня Ви відчуватимете нестримний потяг до прекрасного. Запис: (044) 235-32-90, (099) 667-49-06 Вхід за квитком до музею (60 грн дорослі, 35 грн студенти, 25 грн школярі та студенти)

приховати