Пропустити навігацію

Актуальні події

Кавер до лекторію на охристому фоні

Лекторій у музеї: Спогади про завтра, передбачення на вчора. Французька літографія 19 ст.

Реєстрація: https://cutt.ly/6bMNq6X

читати далі..

У Франції естетичні та світоглядні орієнтири швидко змінювались на рубежі 19-20 століть. Художники, літератори й критики намагалися зрозуміти, що робити після чергової «смерті мистецтва». Тим часом зневажена в попередні епохи техніка літографії потроху оживала і це змінювало уявлення про творчість як таку. Музей Ханенків має щастя зберігати та демонструвати літографії відомих французьких митців: Оділона Редона, П’єра Боннара та Едуара Вюйара. Під час лекції ви зможете дізнатись художні особливості та контекст створення робіт, відстежити історичну долю серій, до яких вони належать, відкрити приховані натяки зображень, а також розгадати, які ж це спогади про завтра й передбачення на вчора�� Лекція відбудеться у суботу, 19 червня. Початок о 16:00. Вхід до будинку №17 по вул. Терещенківській (експозиція «Мистецтво Азії»), І поверх. Вартість: 150 грн Лекторка: Анфіса Дорошенко, старша науковиця відділу графіки.

приховати
Кавер з елемонтом кольлрової графіки з зображенням птахів та рослин

Ранні пташки

12 червня о 10:30 Екскурсія "Ранні пташки" — це найбюджетніший спосіб познайомитися з європейською експозицією музею.

читати далі..

Хтось не уявляє початок дня без ранкової кави, хтось – без фізичних вправ. А як щодо здійснення подорожі у часі та поглиблення знань у галузі мистецтва? Суботніми ранками будемо знайомитись з західноєвропейською експозицією! Увага! Після екскурсії впродовж усього дня Ви відчуватимете нестримний потяг до прекрасного. Запис: (044) 235-32-90, (099) 667-49-06 Вхід за квитком до музею (60 грн дорослі, 35 грн студенти, 25 грн школярі та студенти)

приховати
Амур на темно-зеленому тлі

Проєкт «Французька весна в Музеї Ханенків»

з 18 травня до 19 липня Спеціально до проєкту у європейській експозиції музею будуть представлені твори, що раніше ніколи не експонувалися!

читати далі..

Залу мистецтва Франції доповнять щойно відреставровані пейзажі французьких художників Жана Уеля, Луї Еме Жапі, Жана-Батіста Пільмана та портрет кузини Варвари Ханенко Надії Федорівни Муравйової-Апостол, написаний успішним паризьким художником Франсуа Фламенгом. У «Золотому кабінеті» на час проєкту покажуть французькі шовки. Повністю оновиться вітрина з порцеляною всесвітньо відомих французьких мануфактур. Вперше за історію музею будуть представлені графічні твори відомих митців рубежу 19 – 20 століть: Оділона Редона, П’єра Боннара й Едуара Вюйара. Окрім живопису у залах презентовано французьку скульптуру від часів Середньовіччя. Прихильники мармурової пластики не лишаться байдужими до творів Жана-Батіста Карпо, Альфреда Буше; по-новому відкриють для себе творчість Сари Бернар. В рамках проєкту відбудуться лекції, екскурсії кураторок колекцій живопису, скульптури, графіки і декоративного мистецтва та презентація альбому «Французьке мистецтво в колекції Музею Ханенків. Вибрані твори», де опубліковані шедеври музейної збірки з коментарями кураторок українською та французькою мовами. Кураторка проєкту: Людмила Кравченко

приховати
Кавер до проєкту з фрагментом копії Босха

Проєкт "Спокуси Ієронімуса Босха ІІ. Дослідження та реставрація"

Проєкт буде представлено з 5 березня по 30 квітня 2021 року. Тривалий проєкт з дослідження і реставрації триптиха «Спокуса Святого Антонія» завершено! Твір повертається після п’ятирічної паузи у відновленому вигляді.

читати далі..

Богдан Ханенко придбав триптих як оригінальний твір Ієронімуса Босха. Вже у 1927 році науковці музею визнали картину копією. Після низки досліджень співробітниці виявили, що триптих виконали співпрацівники художньої майстерні Босха приблизно у 1520-і роки, невдовзі по тому, як славетний майстер пішов з життя. Подібних ранніх копій у світі залишилося небагато. Найближчими до ханенківської є повна версія твору з Музею красних мистецтв у Брюсселі та ліва панель з музею Прадо у Мадриді. Щодо триптиха «Спокуса Святого Антонія» з Музею старовинного мистецтва у Лісабоні, який раніше беззаперечно вважали оригіналом, то тепер його також відносять до ймовірних реплік майстерні. Ієронімус Босх творив у ті часи, коли мистецтво живопису ще перебувало у безпосередній близькості до релігії і філософії, тобто передусім опікувалося вічними питаннями щодо сенсу життя та природи добра і зла. Утім візуальні роздуми великого майстра ніколи не виглядали як повчальні проповіді. Вони ніби навмисно були вигадані для того, аби «завести» і заохотити розумного глядача до розплутування прихованих сенсів та розв’язання символічних квестів. Якщо додати до цього постійне балансування художника між земним і «віртуальним» світом, чорним гумором та легкою іронію, а також дещицю «соціальної сатири», то виходить, що образи Босха, розтиражовані тепер глобальною мережею на безліч цитат і стікерів, можна розглядати як архетипи найсучаснішого мистецтва. Кураторка: Олена Живкова Реставратори з Національного науково-дослідницького реставраційного центру України: Анастасія Черніченко та Михайло Білошицький Науковці з Музей Ханенків: Анастасія Мацело, Мар’яна Варчук, Олена Шостак Дослідники з Національного науково-дослідного реставраційного центру України: Віра Распопіна, Олексій Андреєв Науковці Бюро науково-технічної експертизи "АРТ- ЛАБ": Олена Андріанова, Світлана Біскулова

приховати
Фото маленьких дівчат з квестом у руках

Квест для дітей азійською експозицією

Маємо довгоочікувану новину для шукачів музейних цікавинок!🕵🏻‍♀️🕵🏻‍♂️

читати далі..

Експонат-загадка вже чекає на тих, хто відшукає його в залах азійської експозиції. Правильні відповіді на 5 запитань квесту — підказки, які приведуть до таємничого експонату. Вартість квесту: 15 гривень. Запитуйте на касах музею!

приховати
Порцеляновий чоловічок на фірмовому червоному тлі з написом Відкриваємось

Правила відвідування музею під час карантинних обмежень

Працюємо за старим графіком з 10:30 до 17:30 (каси до 17:00) з середи по неділю. Що варто пам’ятати перед походом до музею?

читати далі..

📍 Будь ласка, вдягніть маску до того як ви увійшли до музею та не знімайте її уродовж усього часу перебування у музеї. Вдягнутою вважається та маска, що щільно прилягає до обличчя та закриває ніс і рот :) 📍 Дотримуйтеся дистанції у 1,5 метра 📍 Заради вашої безпеки музей може прийняти обмежену кількість відвідувачів. Візьміть до уваги, що може бути черга 📍 Дні відкритих дверей скасовуються до повного зняття карантинних обмежень 📍 Утримайтеся від походу, якщо маєте симптоми ГРВІ. На вході за допомогою безконтактного термометра обов'язково буде вимірюватися температура 📍 Екскурсії проводяться виключно за попереднім записом: (099) 667-49-06 📍 Доступні індивідуальні аудіогіди європейською експозицією для дітей та молоді та азійською – для дорослих 📍 Також для самостійного відвідування на касах у вільному доступі завжди у доступі квести музеєм Бережіть себе та до зустрічі у залах!

приховати

Вакансії у музеї

Надсилайте резюме з поміткою про вакансію на khanenkomuseum@ukr.net

читати далі..

У музеї відкрито вакансії: 1. Завідувач віділу інженерно-технічного забезпечення. Оклад 8010 грн 00 коп 2. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування 2 розряду. Оклад 2910 грн 00 коп

приховати