Пропустити навігацію

Актуальні події

музикант на охристому фоні

Рояль у дитячій: 1685 Бах, Гендель, Скарлатті

Вартість квитків: 200 та 300 грн (в касах музею) Обов’язкова бронь квитків: (044) 235 32 90 та (099) 667 49 06 або за посиланням: https://forms.office.com/r/Fks7Lqmsxk

читати далі..

У рамках п‘ятої програми концерту-лекції авторського сімейно-просвітницького музичного циклу «Рояль в дитячій» відомий український піаніст Євген Громов познайомить дітей та дорослих з клавірною творчістю трьох титанів музики, що з‘явилися на світ одного й того ж року, а саме 1685-го — Йогана Себастьяна Баха (1685-1750), Ґеорґа Фрідріха Генделя (1685-1759) та Джузеппе Доменіко Скарлатті (1685-1757). Протягом зустрічі музикант у повноті представить строкате жанрово-стилістичне розмаїття клавірного доробку геніальних творців, котре є кульмінаційним і одночасно завершаючим добу пізнього бароко, та в свою чергу слугує переходом до класицизму в музиці. Обговорюватимуться та звучатимуть вибрані мініатюри з «Книжечки Вільгельма Фрідемана Баха» Й. С. Баха, Сюїта №11 та Пасакалія Ґ. Ф. Генделя, Сонати [Токата, «Котяча фуга», Болеро, Пастораль] Д. Д. Скарлатті.

приховати
лекторка з тарілкою у руках

Лекторій у музеї: бренди середньовічної китайської кераміки

Лекція відбудеться у суботу, 25 вересня Початок о 16:00 Вхід до будинку №17 по вул. Терещенківській (експозиція «Мистецтво Азії»), І поверх Вартість: 150 грн Обов'язкова реєстрація: https://forms.office.com/r/dRYBfaFH30 або за номером: (044) 235 32 90 (099) 667 49 06

читати далі..

Згідно з китайською філософською категорією Вусін, світ твориться взаємодією п'яти першоелементів (дерева, вогню, землі, металу та води). Усі вони потрібні для виробництва кераміки і мали зв'язок з китайською алхімією. Внаслідок метаморфоз, що відбувались з глиною та мінералами під дією вогню, виходили речі, гідні статусу шедеврів. Посудини вабили око патьоками полив, візерунком тріщин, гармонійною єдністю форм та кольору. Невдовзі керамічний посуд став невід'ємною частиною дозвілля китайської культурної еліти, незмінним учасником китайського чайного дійства, об'єктом колекціонування. Про те, як кераміка в Китаї перетворилась з ординарного посуду на бренд, розповість Ольга Новікова – мистецтвознавиця, дослідниця китайської кераміки та порцеляни в Музеї Ханенків, авторка курсу «Мистецтво Сходу» в Культурнтму проекті, має низку публікацій, присвячених мистецтву китайської керамки та порцеляни. Дослідниця вивчає китайську мову та займається китайською каліграфією.

приховати
на фотографії фото екпонату поруч з його глиняною тактильною копією

Керамічні тактильні копії експонатів

В гончарній студії Sakhno Art виробили першу тактильну копію іранського кахля 14 століття. Вона буде встановлена у залі мистецтва ісламу в азійській експозиції музею. Усі охочі зможуть пізнати на дотик тактильні властивості кахлі. Особливо актуальним це буде під час екскурсій для незрячих та слабозорих людей, під час відвідування музею дітьми та й, скажемо відверто, хто ж не хотів доторкнутися до музейного предмету?

читати далі..

Керамічні тактильні копії експонатів з колекції музею, інформаційні таблички, дубльовані Шрифтом Брайля, а також мнемосхеми приміщень музею ми розмістимо на п’яти підставках. Також для проєкту «Тактильні копії шедеврів світового мистецтва та інші засоби доступності для Музею Ханенків» розробили інклюзивні музейні підставки. За це відповідав Олексій Нашивочніков – відомий архітектор і художник, автор проєктів станцій Київського метрополітену, президент Київської спілки нечуючих художників «Натхнення». Олексій намагався спроєктувати підставки, що стануть зручними в користуванні для усіх відвідувачів та відвідувачок музею, незалежно від їхніх фізіологічних особливостей. Вже зовсім скоро розпочнеться втілення ескізів в життя і ви зможете протестувати підставки у музейних залах! Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду Проєкт впроваджується за фінансової підтримки Zagoriy Foundation

приховати
Елемент гравюри з людьми на зеленому тлі

Виставка “Просвітництво: розум і почуття”

Протягом роботи виставки будуть проведені кураторські екскурсії, лекції, зустрічі-обговорення. Для самостійного огляду, окрім стандартних супровідних матеріалів, додатково запропоновані дитячий аудіогід, тематичні маршрути, відео про експонати, доступні безпосередньо на виставці через qr-коди. Кураторки проєкту: Олександра Ісайкова, провідна наукова співробітниця, дослідниця європейської графіки Людмила Кравченко, провідна наукова співробітниця, дослідниця європейської порцеляни Відкриття: 24 вересня, 17:00 Вхід на відкриття вільний

читати далі..

Чергова виставка музею, присвячена мистецтву 18-го століття, є спробою відмовитись від стереотипного погляду на добу Просвітництва виключно, як епоху розуму. Через звичку асоціювати Просвітництво з раціоналізмом, здоровим глуздом і прогресом, чуттєва складова епохи зазвичай випадає з поля зору. Поза тим, саме Просвітництво, після століть недовіри до людських відчуттів, проголосило цінність суб’єктивного переживання та особистого досвіду. Ідеєю виставки стало не протиставлення розуму почуттям, а демонстрація їхньої нерозривної єдності у світогляді епохи Просвітництва. 32 гравюри, 35 виробів з порцеляни, зразки текстилю, мініатюрний живопис, скульптура, вироби з китайської порцеляни, лаку і слонової кістки розмістяться у двох виставкових залах. З них значна кількість експонуватиметься вперше. Експозицію доповнять стародруки з фондів наукової бібліотеки музею – художні та наукові видання 18-го століття. Родзинкою виставки стануть мінерали та викопний амоніт віком 100 млн років, надані для експонування Геологічним музеєм при Інституті геології КНУ ім. Т.Г. Шевченка.

приховати
Афіша з двома експонатами, що визирають

Виставка "Антична гра. Андрій Александрович"

Виставка “Антична гра. Андрій Александрович” продовжує цикл проєктів Музею Ханенків, пов’язаних з переосмисленням класичного мистецтва сучасними нам митцями. Цього разу у фокусі – серія портретів в авторській техніці, виконаних Андрієм Александровичем під враженням відвідин Національного музею етруського мистецтва (Вілла Джулія) у Римі, та етруські теракоти 6-4 століть до нової ери з колекції Музею Ханенків.

читати далі..

Антична гра Андрія Александровича нерозривно пов'язана з театром, його закулісним (у буквальному сенсі) життям, як і сама антична культура, однак сягає глибше. На виставці буде представлений цикл портретів “Коли ми були богами”, історію яких Александрович оповідає від першої особи в окремому тексті та в етикетках до кожного твору. “Щоразу перед початком роботи я намагаюся віднайти чи розгадати приховану міфологему. Якщо її немає – я її створюю”, зауважує митець. Кураторка проєкту: Катерина Чуєва, генеральна директорка, кураторка колекції античного мистецтва Музею Ханенків

приховати
Елемент гравюри на охристому фоні

Виставка "Адам Барч: науковець і митець"

Адам фон Барч – талановитий гравер, мистецтвознавець і основоположник наукового вивчення історії гравюри. Він присвятив своє життя одному із найпопулярніших видів графіки свого часу – репродукційній гравюрі, своєрідному “мистецтву перекладу мистецтва”.

читати далі..

Репродукування Барчем рисунків часто було пов'язане з його науковою діяльністю: він описував відомі колекції, укладав їхній каталог і, одночасно, відтворював кращі рисунки. На виставці “Адам Барч: науковець і митець” можна буде познайомитися саме з його репродукційними гравюрами, які у творчості Барча нерідко були більш значущими, ніж авторські. Барч був куратором імператорської колекції гравюри у Відні. Результатом дослідження і систематизації цього величезного зібрання стала головна праця Барча “Le peintre graveur” (“Художник гравер”). Видання нараховувало 21 том і включало короткі біографії художників і каталог їхніх гравюр, систематизований за техніками і сюжетами, який містив докладні описи, перерахування різних станів, а також перелік відомих старих копій. Окремо Барч уклав каталоги гравюр Рембрандта, Гвідо Рені та його учнів, Лукаса ван Лейдена, Антуана Ватерло і свого сучасника Мартіна фон Молітора. Їхня наукова вагомість така, що й сьогодні їх перевидають, доповнюючи новою інформацією. Вибрані твори Адама фон Барча з колекції Музею Ханенків представлені з нагоди вшанування 200-річчя його пам’яті, яке світ відзначає 21 серпня цього року. Абсолютна більшість робіт на виставці буде показана вперше. Кураторка виставки: завідувачка наукового відділу графіки Олена Шостак Виставка триватиме з 20 серпня по 10 жовтня

приховати
Кавер на помаранчевому тлі

Культурний декрет 16 вересня

Культурний декрет — це програма для батьків з дітьми до 3-х років. Ми стелимо килим, дістаємо іграшки та починаємо! Поки діти бавляться — батьки знайомляться з музеєм.

читати далі..

Реєстрація: https://forms.office.com/r/SSGp4Q9vgS Вартість: 120 грн

приховати
Кавер з елемонтом кольлрової графіки з зображенням птахів та рослин

Ранні пташки

25 вересня та 9 жовтня о 10:30 Екскурсія "Ранні пташки" — це найбюджетніший спосіб познайомитися з європейською експозицією музею.

читати далі..

Хтось не уявляє початок дня без ранкової кави, хтось – без фізичних вправ. А як щодо здійснення подорожі у часі та поглиблення знань у галузі мистецтва? Суботніми ранками будемо знайомитись з західноєвропейською експозицією! Увага! Після екскурсії впродовж усього дня Ви відчуватимете нестримний потяг до прекрасного. Запис: (044) 235-32-90, (099) 667-49-06 Вхід за квитком до музею (60 грн дорослі, 35 грн студенти, 25 грн школярі та студенти)

приховати
Рука над тактильною копією одного з експонатів музею

Проєкт "Тактильні копії шедеврів світового мистецтва та інші засоби доступності для Музею Ханенків"

Маємо втішну новину – проєкт "Тактильні копії шедеврів світового мистецтва та інші засоби доступності для Музею Ханенків" підтримали Український культурний фонд та Zagoriy Foundation!

читати далі..

Проєкт зробить експозицію музею доступнішою для незрячих та слабозорих людей. В його рамках ми виготовимо: ✔️ тактильні копії шедеврів азійського мистецтва ✔️ супровідні інформаційні таблички для тактильних копій ✔️ переносні тактильні копії експонатів для освітніх заходів для незрячих та слабозорих людей ✔️ мнемосхеми приміщень музею ✔️ підставки для розміщення стаціонарних тактильних копій та мнемосхем Всі продукти буде розроблено згідно зі стандартами Універсального Дизайну. Ми хочемо, щоб незрячі та слабозорі люди мали ширший і якісніший доступ до найціннішої колекції світового мистецтва в Україні! Розробкою займатимуться ПОГ "Ресурсний центр "Безбар'єрна Україна" та Олексій Нашивочніков. Втілюватимуть Sakhno Art. #ЗаПідтримкиУКФ Проєкт впроваджується за фінансової підтримки Zagoriy Foundation

приховати
Фото маленьких дівчат з квестом у руках

Квест для дітей азійською експозицією

Маємо довгоочікувану новину для шукачів музейних цікавинок!🕵🏻‍♀️🕵🏻‍♂️

читати далі..

Експонат-загадка вже чекає на тих, хто відшукає його в залах азійської експозиції. Правильні відповіді на 5 запитань квесту — підказки, які приведуть до таємничого експонату. Вартість квесту: 15 гривень. Запитуйте на касах музею!

приховати
Порцеляновий чоловічок на фірмовому червоному тлі з написом Відкриваємось

Правила відвідування музею під час карантинних обмежень

Працюємо за старим графіком з 10:30 до 17:30 (каси до 17:00) з середи по неділю. Що варто пам’ятати перед походом до музею?

читати далі..

📍 Будь ласка, вдягніть маску до того як ви увійшли до музею та не знімайте її уродовж усього часу перебування у музеї. Вдягнутою вважається та маска, що щільно прилягає до обличчя та закриває ніс і рот :) 📍 Дотримуйтеся дистанції у 1,5 метра 📍 Заради вашої безпеки музей може прийняти обмежену кількість відвідувачів. Візьміть до уваги, що може бути черга 📍 Дні відкритих дверей скасовуються до повного зняття карантинних обмежень 📍 Утримайтеся від походу, якщо маєте симптоми ГРВІ. На вході за допомогою безконтактного термометра обов'язково буде вимірюватися температура 📍 Екскурсії проводяться виключно за попереднім записом: (099) 667-49-06 📍 Доступні індивідуальні аудіогіди європейською експозицією для дітей та молоді та азійською – для дорослих 📍 Також для самостійного відвідування на касах у вільному доступі завжди у доступі квести музеєм Бережіть себе та до зустрічі у залах!

приховати

Вакансії у музеї

Надсилайте резюме з поміткою про вакансію на khanenkomuseum@ukr.net

читати далі..

У музеї відкрито вакансії: 1. Завідувач або завідувачка віділу інженерно-технічного забезпечення. Оклад 8010 грн 2. Електромонтер або електромонтерка з ремонту та обслуговування електроустаткування 2 розряду. Оклад 2910 грн 3. Провідних бухгалтер або бухгалтерка. Оклад 4859 грн

приховати