Пропустити навігацію

Актуальні події

Амур на темно-зеленому тлі

Проєкт «Французька весна в Музеї Ханенків»

Спеціально до проєкту у європейській експозиції музею будуть представлені твори, що раніше ніколи не експонувалися!

читати далі..

Залу мистецтва Франції доповнять щойно відреставровані пейзажі французьких художників Жана Уеля, Луї Еме Жапі, Жана-Батіста Пільмана та портрет кузини Варвари Ханенко Надії Федорівни Муравйової-Апостол, написаний успішним паризьким художником Франсуа Фламенгом. У «Золотому кабінеті» на час проєкту покажуть французькі шовки. Повністю оновиться вітрина з порцеляною всесвітньо відомих французьких мануфактур. Вперше за історію музею будуть представлені графічні твори відомих митців рубежу 19 – 20 століть: Оділона Редона, П’єра Боннара й Едуара Вюйара. Окрім живопису у залах презентовано французьку скульптуру від часів Середньовіччя. Прихильники мармурової пластики не лишаться байдужими до творів Жана-Батіста Карпо, Альфреда Буше; по-новому відкриють для себе творчість Сари Бернар. В рамках проєкту відбудуться лекції, екскурсії кураторок колекцій живопису, скульптури, графіки і декоративного мистецтва та презентація альбому «Французьке мистецтво в колекції Музею Ханенків. Вибрані твори», де опубліковані шедеври музейної збірки з коментарями кураторок українською та французькою мовами. Кураторка проєкту: Людмила Кравченко

приховати
бірюзовий кавер с фотографією святкового столу до Новрузу

Новруз у Музеї Ханенків

Планові заходи в рамках програми: 📍 Кураторські екскурсії: 20 та 27 березня о 14:00 Вартість: 50 грн + вхідний квиток на виставку 📍 Інклюзивне заняття «Музейхане»: 28 березня о 16:00 📍 Екскурсію кураторки програми можна буде замовити також на 24, 25 та 26 березня за попередньою домовленістю. Запис: +38(044) 288-14-50

читати далі..

Великі весняні свята є у багатьох народів світу. Для іранців, узбеків, азербайджанців, афганців, туркмен, таджиків, казахів та курдів таким святом є Новруз – зустріч Нового року. Майже 30 мільйонів людей у світі відзначають Новий рік у дні весняного рівнодення, коли тривалість дня починає переважати тривалість ночі. У 2010 році ООН проголосила 21 березня Міжнародним днем Новруза. Тож як зустрічають Новий рік у Західній та Центральній Азії? Ми поринемо в магію традиційної іранської священної інсталяції «хафт-сін» і, водночас, віддамося потужним благозичливим вібраціям сузані, традиційних великих вишивок-амулетів з Самарканду й Ташкента. Програма «Новруз: магія життя» подарує нагоду наживо побачити дві оригінальні іранські мініатюри 17 століття: «Чашник» Рези Аббасі та «Зулейха хапає Юсуфа з полу одягу» і почути «весняну» лірику визначних перських поетів-містиків. В окремій вітрині буде показано факсиміле дорогоцінного перського Корану 18 століття, подарованого музею Манучехром Мораді, послом Ірану в Україні. Кураторка програми – Ганна Рудик, кандидатка філософських наук, дослідниця колекції мистецтва ісламу, заступниця гендиректорки музею. Планові заходи в рамках програми: 📍 Кураторські екскурсії: 20 та 27 березня о 14:00 Вартість: 50 грн + вхідний квиток на виставку 📍 Інклюзивне заняття «Музейхане»: 28 березня о 16:00 📍 Екскурсію кураторки програми можна буде замовити також на 24, 25 та 26 березня за попередньою домовленістю. Запис: +38(044) 288-14-50 Вхідий квиток на виставку: 50 грн дорослі; 25 грн студенти, школярі та пенсіонери

приховати
Афіша на зеленому кольорі

Проєкт Будьте в АРТІ з ТРЦ Gulliver

Десять вибраних творів мистецтва познайомлять із тонкощами світової історичної моди. Їхні інтерактивні репродукції розміщені у центральному атріумі ТРЦ GULLIVER та оснащені аудіо-гідом. Також можна буде "перевтілитися" у п’ять експонатів та зробити селфі в образі персонажа! Проєкт чекає на вас у центральному атріумі ТРЦ GULLIVER. А оригінали, звичайно ж, експозиції Музею Ханенків!

читати далі..

🎩 Чому на портретах «старих майстрів» панни та кавалери вбрані у чорне? 🎩 Як за аксесуарами відрізнити японську гейшу від аристократки? 🎩 Чи була зручною знаменита сукня іспанської інфанти? 🎩 Яке ноу-хау придумали венеціанці для оздоблення мережива? 🎩 Навіщо був потрібний комір «млинове жорно»? Дізнатись про це й набагато більше, можна буде скориставшись через смартфон спеціальною маскою. Ви почуєте коментар до кожного зображення.

приховати
Кавер до проєкту з фрагментом копії Босха

Проєкт "Спокуси Ієронімуса Босха ІІ. Дослідження та реставрація"

Проєкт буде представлено з 5 березня по 30 квітня 2021 року. Тривалий проєкт з дослідження і реставрації триптиха «Спокуса Святого Антонія» завершено! Твір повертається після п’ятирічної паузи у відновленому вигляді.

читати далі..

Богдан Ханенко придбав триптих як оригінальний твір Ієронімуса Босха. Вже у 1927 році науковці музею визнали картину копією. Після низки досліджень співробітниці виявили, що триптих виконали співпрацівники художньої майстерні Босха приблизно у 1520-і роки, невдовзі по тому, як славетний майстер пішов з життя. Подібних ранніх копій у світі залишилося небагато. Найближчими до ханенківської є повна версія твору з Музею красних мистецтв у Брюсселі та ліва панель з музею Прадо у Мадриді. Щодо триптиха «Спокуса Святого Антонія» з Музею старовинного мистецтва у Лісабоні, який раніше беззаперечно вважали оригіналом, то тепер його також відносять до ймовірних реплік майстерні. Ієронімус Босх творив у ті часи, коли мистецтво живопису ще перебувало у безпосередній близькості до релігії і філософії, тобто передусім опікувалося вічними питаннями щодо сенсу життя та природи добра і зла. Утім візуальні роздуми великого майстра ніколи не виглядали як повчальні проповіді. Вони ніби навмисно були вигадані для того, аби «завести» і заохотити розумного глядача до розплутування прихованих сенсів та розв’язання символічних квестів. Якщо додати до цього постійне балансування художника між земним і «віртуальним» світом, чорним гумором та легкою іронію, а також дещицю «соціальної сатири», то виходить, що образи Босха, розтиражовані тепер глобальною мережею на безліч цитат і стікерів, можна розглядати як архетипи найсучаснішого мистецтва. Кураторка: Олена Живкова Реставратори з Національного науково-дослідницького реставраційного центру України: Анастасія Черніченко та Михайло Білошицький Науковці з Музей Ханенків: Анастасія Мацело, Мар’яна Варчук, Олена Шостак Дослідники з Національного науково-дослідного реставраційного центру України: Віра Распопіна, Олексій Андреєв Науковці Бюро науково-технічної експертизи "АРТ- ЛАБ": Олена Андріанова, Світлана Біскулова

приховати
Фото маленьких дівчат з квестом у руках

Квест для дітей азійською експозицією

Маємо довгоочікувану новину для шукачів музейних цікавинок!🕵🏻‍♀️🕵🏻‍♂️

читати далі..

Експонат-загадка вже чекає на тих, хто відшукає його в залах азійської експозиції. Правильні відповіді на 5 запитань квесту — підказки, які приведуть до таємничого експонату. Вартість квесту: 15 гривень. Запитуйте на касах музею!

приховати
Порцеляновий чоловічок на фірмовому червоному тлі з написом Відкриваємось

Правила відвідування музею під час карантинних обмежень

Працюємо за старим графіком з 10:30 до 17:30 (каси до 17:00) з середи по неділю. Що варто пам’ятати перед походом до музею?

читати далі..

📍 Будь ласка, вдягніть маску до того як ви увійшли до музею та не знімайте її уродовж усього часу перебування у музеї. Вдягнутою вважається та маска, що щільно прилягає до обличчя та закриває ніс і рот :) 📍 Дотримуйтеся дистанції у 1,5 метра 📍 Заради вашої безпеки музей може прийняти обмежену кількість відвідувачів. Візьміть до уваги, що може бути черга 📍 Дні відкритих дверей скасовуються до повного зняття карантинних обмежень 📍 Утримайтеся від походу, якщо маєте симптоми ГРВІ. На вході за допомогою безконтактного термометра обов'язково буде вимірюватися температура 📍 Екскурсії проводяться виключно за попереднім записом: (099) 667-49-06 📍 Доступні індивідуальні аудіогіди європейською експозицією для дітей та молоді та азійською – для дорослих 📍 Також для самостійного відвідування на касах у вільному доступі завжди у доступі квести музеєм Бережіть себе та до зустрічі у залах!

приховати

Вакансії у музеї

Надсилайте резюме з поміткою про вакансію на khanenkomuseum@ukr.net

читати далі..

У музеї відкрито вакансії: 1. Завідувач віділу інженерно-технічного забезпечення. Оклад 8010 грн 00 коп 2. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування 2 розряду. Оклад 2910 грн 00 коп

приховати
Кавер з елемонтом кольлрової графіки з зображенням птахів та рослин

Ранні пташки

13 та 27 березня о 10:30 Екскурсія "Ранні пташки" — це найбюджетніший спосіб познайомитися з європейською експозицією музею.

читати далі..

Хтось не уявляє початок дня без ранкової кави, хтось – без фізичних вправ. А як щодо здійснення подорожі у часі та поглиблення знань у галузі мистецтва? Суботніми ранками будемо знайомитись з західноєвропейською експозицією! Увага! Після екскурсії впродовж усього дня Ви відчуватимете нестримний потяг до прекрасного. Запис: (044) 235-32-90, (099) 667-49-06 Вхід за квитком до музею (60 грн дорослі, 35 грн студенти, 25 грн школярі та студенти)

приховати