Аркуш з малюнком дерева та текстом перською мовою

Автор:

Іранські художник та каліграф

Аркуш з перського рукопису твору Закарії Казвіні "Чудеса творіння та дивовижі сущого"

16 століття

Іран

Папір, гуаш, чорнило

Довж. 11,5; ширина 11,5

448 ГРВ

З колекції Ханенків. Подаровано Варварою Ханенко в 1918 році, націоналізовано більшовиками в 1919 році. Ймовірно, придбане Ханенками з колекції Фредріка Мартіна у Парижі 1914 року.

Публікації:

1. Крачковская, В. Мусульманское искусство в собрании Ханенко, Том.ІІ. Записки коллегии востоковедов. Москва-Ленинград: 1926. 2. М. Вязьмітіна (ред.), Мистецтво країн ісляму, каталог, Музей мистецтв ВУАН, Київ: 1930. 3. Біленко, Г., Рудик, Г. Східна колекція, путівник, Музей Ханенків, Київ: 2005.4. Newman, Andrew (ed), Society and Culture in the Early Modern Middle East: Studies on Iran in the Safavid Period, Leiden: Brill, 2003. 5. Berlekamp, Persis, Wonder, Image, and Cosmos in Medieval Islam, New Haven: Yale University Press, 2011.

Виставки:

Пост

Мистецтво Ірану

Аркуш з перського перекладу популярного космографічного трактату "Чудеса творіння та дивовижі сущого", написаного Закарією бін Мухаммадом аль-Казвіні у 13 столітті. Праця охоплює теми з царини географії, астрономії, астрології та природознавства, поєднуючи наукові знання та забобони.

Обидва боки аркуша оздоблено мініатюрами із зображенням плодових дерев.

Ганна Рудик