Тканина шовкова малинового кольору з витканими золотною і срібною нитками стилізованими деревами, розміщеними шахівницею

Фрагмент шовкової тканини з мотивом дерева

18 століття

Іран

Шовк, металева нитка; сатинове та парчеве ткання

37 см х 74 см

718 БВ

З колекції Богдана та Варвари Ханенків. Подаровано Варварою Ханенко Українській Академії Наук у 1918 році, націоналізовано більшовиками у 1919 році.

Публікації:

Рудик Г. Харизма Ірану. Перське мистецтво 12-19 століть з колекцій музеїв України. Київ: Фенікс, 2017.

Виставки:

"Харизма Ірану. Перське мистецтво 12-19 століть з колекцій музеїв України" (Музей Ханенків, 11. 2017- 02. 2018)

Мистецтво Ірану

Шовкова тканина улюбленого іранцями малинового кольору (ймовірно, барвник - кошеніль) оздоблено окремо розміщеними у шаховому порядку мотивами крупних яйцевидної форми дерев, витканих золотною, срібною та різнобарвними нитками. Другорядні мотиви - маленькі кущики округлої форми, розташовані над та під кожним деревом.

Клиновидна форма фрагменту дозволяє припустити, що предмет колись слугував частиною верхнього одягу.

Ганна Рудик