Церква,будинки заможних городян,приміщення гімназії.

Автор:

Йоганн Ульріх Краус (Аугсбург, 1655 — 1719) за твором Йоганна Андреаса Граффа (1637 — 1701)

Площа у Нюрнберзі з церквою та гімназією св. Егідія

17 століття

Аугсбург, Німеччина

Папір, офорт, різець

555х768

1049 ГР

Виставки:

“Зведено з каменю, збережено на папері” (Музей Ханенків, 23.06.2011 - 18.09.2011)

Європейська гравюра

Праворуч на другому плані – церква св. Егідія (до пожежі 1696 року), поряд із нею – перша в Німеччині гімназія (В), заснована 1526 року. Свого часу нюрнберзькі патриції відмовились заснувати в місті університет, побоюючись студентських заворушень. Замість університету вирішили організувати принципово новий навчальний заклад – гімназію, куди могли вступати лише випускники нюрнберзької Латинської школи. За час існування гімназії в ній викладали видатні лютеранські мислителі – Іоахим Камераріус, Міхаель Ротінг, Гелій Еобан Гессе, Іоганн Шонер. В 1552 році тридцять лекцій прочитав особисто Філіпп Меланхтон, чиїм ім’ям згодом назвали гімназію. В 1808-1816 рр. її директором був великий філософ Георг Вільгельм Фрідріх Гегель. В центрі – Будинок найбагатшого нюрнберзького торговця Мартіна Пеллера (1559-1629) - типовий патриціанський ренесансний палац побудований в 1602-1607 роках за проектом Якоба Вольфа Старшого, який вважається німецьким піонером в італійській ренесансній архітектурі. Під час другої світової війни Будинок Пеллера був майже повністю зруйнований. Нині, відновлений, він слугує міською бібліотекою.