Кілька людей на мосту через річку, кам'яниці.

Автор:

Йоганн Ульріх Краус (Аугсбург, 1655 — 1719) за твором Йоганна Андреаса Граффа (1637 — 1701)

Вид Нюрнберга з Музейним мостом і шпиталем Святого Духа

17 століття

Німеччина

Папір, офорт, різець

385х471

1042 ГР

Виставки:

«Зведено з каменю, збережено на папері» ( Музей Ханенків, 23.06.2011 - 18.09.2011).

Європейська гравюра

На першому плані – Музейний міст через р. Пегніц, який з давніх часів і донині відіграє важливу роль у сполученні двох головних частин міста – аристократичної Сторони Зебальда на півночі і торгівельної Сторони Лоренца на півдні. Жоден інший міст в Нюрнберзі не мав за свою історію такої кількості назв: міст Босоногих, міст Йозефа, Імператорський міст, Ігуменський міст. Перший дерев’яний міст, зведений на цьому місці, поблизу монастиря францисканців (босоногих), 1484 року архітектором Гансом Мюллером, отримав назву «міст Босоногих». Кам’яний міст було завершено в 1700 році. Тоді ж встановили меморіальні дошки з посвятою імператору Леопольду І та королю Йосифу І: так виникли нові назви – міст Йозефа та Імператорський.

Свою теперішню назву він отримав у ХІХ ст., коли 1809 року на місці францисканського монастиря звели будівлю Музею суспільства.

З мосту відкривається вид на Шпиталь Св. Духа (ХІV ст.) - одну з найдавніших лікарень Європи і найбільший на той час у Німеччині заклад такого роду. Через кілька років після завершення будівництва було вирішено лікувати в шпиталі прокажених - для них обладнали окрему ізольовану споруду з непомітною ззовні галереєю для прогулянок. Ліворуч на гравюрі видно шпиль церкви Св. Духа, котра межує зі шпиталем. Праворуч - ще один старий нюрнберзький міст – так званий Борговий, також зведений Гансом Мюллером у 1485 році.