Човни, кораблі та підйомні крани.

Автор:

Юлі Мінчев (Варна, 1923 – 2006)

З циклу «На кораблебудівельному заводі»

1959

Болгарія

Папір, ліногравюра

435х350

4115 ГР

Подарунок від Делегації діячів культури Народної Республіки Болгарії за посередництвом Міністерства культури УРСР (1959 рік).

Європейська гравюра

Тема злагодженої заводської роботи користувалася популярністю в мистецтві соцреалізму 1950-тих років.

Укладений у 1948 році між Болгарією та СРСР Договір про дружбу засвідчив план науково-технічної співпраці. У 1950-тих роках в Болгарії з’являлися нові залізничні шляхи, активно вводилися в експлуатацію заводи та комбінати з виготовлення текстилю, металу, устаткування тощо, країна готувалася до спорудження першого атомного реактора. Саме в цей час презентує інноваційні винаходи Варненський кораблебудівельний завод.

З білими та чорними акцентами Мінчев делікатно поєднав відтінки бронзи, які на рівні зі сріблом в його графічних композиціях забезпечували цілісність, увиразнювали індивідуальний стиль художника. Учень видатних болгарських митців Ілії Бешкова та Веселина Стайкова, Мінчев лишив по собі великий творчий спадок: ілюстрації книг і журналів, графічні серії, відзначені багатьма престижними нагородами.

Під зображенням олівцем – назва, підпис художника, рік створення роботи.