(Середа - Неділя, 10:30 - 17:30)

м. Київ, вул. Терещенківська 15-17

Налаштування шрифтів та кольору сайту

Історія колекції Музею Ханенків

Основою колекції музею стало приватне зібрання Богдана та Варвари Ханенків - видатних українських колекціонерів та благодійників. Ханенки присвятили створенню колекції понад 40 років. Відень, Берлін, Париж, Мадрид, Петербург, Варшава, Рим,Флоренція, навіть Харбін та, ймовірно, Каїр – далеко не повна географія пошукових подорожей подружжя та листування з провідними світовими знавцями мистецтва та аукціонними домами. На початку 20 століття колекція родини Ханенків вважалася однією з найкращих приватних збірок мистецтва і старожитностей на території тогочасної імперії.

Вражає широта колекціонерських зацікавлень Ханенків. Європейський живопис,  скульптура й прикладне мистецтво епох найвищого розквіту національних шкіл, раритетні взірці красного мистецтва й традиційних ремесел Західної, Південної та Східної Азії, мистецтво Стародавнього світу: Єгипет, Греція та Рим, руська й українська ікона, українське народне мистецтво, європейська та східна зброя, унікальні пам’ятки й цілі комплекси археології тощо.

читати далі..

воть же