Пропустити навігацію

Атрибуція творів колекції

обкладинка каталогу Ганна Рудик. Харизма Ірану. Перське мистецтво 12-19 століть з колекцій музеїв України.

Ганна Рудик. Харизма Ірану. Каталог.

Г. Рудик. Харизма Ірану. Перське мистецтво 12-19 століть з колекцій музеїв України. Каталог. Київ, 2017. 56 с.

читати далі..

Каталог документує між музейний виставковий проект, який відбувся у Музеї Ханенків (Київ) у листопаді 2017-лютому 2018 рр. У фокусі проекту – тема харизми царі в мистецтва середньовічного та ранньомодерного Ірану. Фундаментальна для давньоіранської культури ідея харизми як дару вищої містичної сили та щасливої долі правителя зберегла своє значення і в мусульманську епоху. Близько 70 добірних творів старих перських майстрів запрошують відчути вібруючу енергію іранської харизми у воістину безмежному багатстві її смислових та візуальних принад. В ході підготовки проекту кураторкою Ганною Рудик (Музей Ханенків) проведено додаткові атрибуційні дослідження творів. Реставраторами Національного науково-дослідного реставраційного центру України здійснено реставраційні та консерваційні заходи.

приховати

Людмила Кравченко (та ін.). На десерт. К

Л. Кравченко, О. Живкова, А. Мацело, О. Новікова, Ю. Самойлова. На десерт. Каталог проєкту.

читати далі..

Каталог виставкового проєкту розповідає про вишукані традиції споживання солодощів і десертних напоїв у Європі 18 – 19 ст. Перший розділ познайомить глядачів із посудом для чаю, кави та шоколаду. Оскільки чай потрапив у Європу з країн Сходу, предмети японського та китайського фарфору представлено поряд із зразками найвідоміших порцелянових виробництв Німеччини, Франції та Англії. Ці вишукані посудини нададуть глядачеві можливість спостерігати творчій взаємовплив художніх традицій Заходу і Сходу. Окремо представлено рідкісний посуд для шоколаду, що розповідає про особливу історію та культуру споживання цього коштовного напою. Найбільш цікавими експонатами другого розділу є предмети десертного посуду, які зараз майже не використовуються: компотьєри, морозивниці, холодильники для вин і лікерів. Перлиною виставки є славетний севрський сервіз, декорований блакитною поливою «bleu céleste».

приховати

Ісламська колекція МХ на сайті MWNF!

З 12 грудня 2019 року колекцію мистецтва ісламу МХ представлено на сайті Museum With No Frontiers.

читати далі..

Кураторкою ісламської колекції Музею Ханенків Ганною Рудик та дослідницею Антоніною Макаревич у колаборації з командою MWNF завершено підготовчі роботи та запущено презентацію колекції мистецтва ісламу МХ в рамках проєктів "Discover Islamic Art" та "Explore Islamic Art Collections" міжнародної віртуальної платформи Museum With No Frontiers. MWNF наразі об'єднав колекції більше 50 музеїв з 27 країн світу. Музей Ханенків щиро вдячний команді MWNF, насамперед, Еві Шуберт, Сарі Генігшнабель та Дженіс Медіні за запрошення та плідну співпрацю! Проєкт не був би можливий без спонсорської підтримки спільноти Друзів і Партнерів MWNF. Побачити презентацію: http://islamicart.museumwnf.org/pm_museum_items.php?id=Mus21;uc&link=EPM

приховати
Обкладинка арт-буку з Інфантою Маргаритою

Арт-бук проєкту НА.МИ.СТ.О.

PDF